Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka Mayan Death Robots: Arena (XONE)
OkładkaMayan Death Robots: Arena (XONE)

Mayan Death Robots: Arena

Mayan Death Robots

Taktyczna gra akcji reprezentująca gatunek gier artyleryjskich. Gracze przejmują kontrolę nad jednym z tytułowych robotów i biorą udział w bitwach rozgrywanych na dwuwymiarowych arenach – celem zmagań jest zniszczenie rdzenia energetycznego należącego do przeciwnika.

Akcji | taktyczne | mitologia | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mayan Death Robots: Arena Premiera

20lis2015

PC

19maj2017

XONE

Gry podobne do Mayan Death Robots: Arena

Worms Battlegrounds

Worms W.M.D

Oh...Sir!! The Insult Simulator

Mayan Death Robots jest taktyczną grą akcji reprezentującą gatunek gier artyleryjskich, których najsławniejszym przedstawicielem jest seria Worms. Dzieło niezależnego zespołu Sileni Studios zadebiutowało na komputerach osobistych w 2015 roku, a po dwóch latach doczekało się premiery również na konsoli Xbox One (pod tytułem Mayan Death Robots: Arena).

Fabuła

W Mayan Death Robots warstwa fabularna schodzi na dalszy plan. Akcja opisywanej produkcji toczy się w państwie starożytnych Majów. Padli oni ofiarą maszyn z kosmosu, które urządziły sobie pole bitwy na zajmowanym przez nich terytorium.

Mechanika

W Mayan Death Robots akcję obserwujemy z boku. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad jedną z dziesięciu maszyn obdarzonych unikalnymi cechami, zdolnościami i arsenałem, którą wystawiamy do walki z przeciwnikiem. Rozgrywka polega na toczeniu kolejnych bitew – celem zmagań jest zniszczenie rdzenia energetycznego należącego do adwersarza. W odróżnieniu od wspomnianych wcześniej Wormsów, tu poszczególni zawodnicy nie wykonują akcji na zmianę – zamiast tego w obrębie jednej tury działają jednocześnie, na przykład celując z broni (która wystrzeli, kiedy odliczanie dobiegnie końca) lub przemieszczając się po planszy.

Do naszej dyspozycji oddano zróżnicowany arsenał – w starciach korzystamy zarówno z konwencjonalnych broni (jak na przykład pił tarczowych, rakiet i ładunków wybuchowych), jak i z bardziej wymyślnego uzbrojenia (pokroju wybuchowych bananów lub tornada). Na swoją korzyść nierzadko można wykorzystać fakt, że dwuwymiarowe areny są podatne na zniszczenia i modyfikacje – podczas gdy eksplozje niszczą podłoże i ściany, przy pomocy tak zwanego Construction Guna możemy budować umocnienia lub platformy; te drugie pozwalają między innymi dostać się na połowę planszy zajmowaną przez oponenta. Warto przy tym pamiętać, że dostęp do nowych robotów i kolejnych scenariuszy bitew zapewniamy sobie poprzez wykonywanie misji z kampanii.

Co ciekawe, Majowie czczą tytułowe maszyny niczym bogów, co wzbudza zazdrość prawdziwych bóstw pokroju Kukulkana. To właśnie dlatego od czasu do czasu zstępują one na Ziemię, by położyć kres naszym poczynaniom. Chcąc wyeliminować takiego bossa, uczestnicy bitwy muszą połączyć siły, by po wygranej walce wrócić do właściwego starcia.

Tryby gry

W Mayan Death Robots można grać zarówno w pojedynkę (stawiając czoła oponentom kontrolowanym przez sztuczną inteligencję), jak i w towarzystwie innych graczy. Do naszej dyspozycji oddano możliwość rozegrania pojedynczego pojedynku lub całego turnieju, a także wyżej wspomnianą kampanię.

Należy odnotować, że wersja na komputery osobiste umożliwia multiplayerową zabawę na wspólnym ekranie, podczas gdy edycja konsolowa pozwala także na rozgrywkę przez Internet.

Kwestie techniczne

Wydane na platformę PC i XONE Mayan Death Robots cechuje się dwuwymiarową grafiką przyzwoitej jakości – całość utrzymano w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Mayan Death Robots: Arena: Odpowiednia dla każdego wieku.

Mayan Death Robots Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium IV 1.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce GT 210 lub lepsza
  • 750 MB
  • Windows XP/Vista/7/8/10
PC
XONE