Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONESwitch
Okładka Bendy and the Ink Machine (PS4)
OkładkaBendy and the Ink Machine (PS4)

Bendy and the Ink Machine

Przygodowa gra akcji, utrzymana w konwencji survival horroru, za której stworzeniem stoi niezależne, kanadyjskie studio TheMeatly Games. Produkcja została podzielona na epizody wydawane w regularnych odstępach czasu – pierwszy z nich można wypróbować za darmo.

Akcji | FPP | horror | indie

Bendy and the Ink Machine Premiera

27kwi2017

PC

20lis2018

PS4 XONE Switch

Gry podobne do Bendy and the Ink Machine

Hello Neighbor

Little Nightmares

Limbo

Bendy and the Ink Machine jest przygodową grą akcji utrzymaną w konwencji survival horroru. Produkcja powstała z myślą o platformie PC, PS4 itd., a opracował ją niezależny kanadyjski zespół TheMeatly Games. Twórcy zdecydowali się na nietypową formę dystrybucji – całość podzielono na wydawane w regularnych odstępach czasu epizody, z których pierwszy można wypróbować za darmo.

Fabuła

W Bendy and the Ink Machine gracz wciela się w Henry'ego – byłego pracownika studia animacji, który postanowił odwiedzić dawne miejsce pracy w odpowiedzi na zaproszenie swojego byłego szefa. Na miejscu wyszło na jaw, że właściciel pracowni nie tylko zaczął parać się okultyzmem, lecz także przepadł w niewyjaśnionych okolicznościach. Henry’emu nie pozostało więc nic innego, jak postarać się poznać tajemnice skrywane przez to miejsce oraz znaleźć drogę ucieczki. W realizacji tego zadania przeszkadza mu jednak tytułowy Bendy, czyli jedna z kreskówkowych postaci stworzonych przez pracowników studia, który w niewytłumaczalny sposób został ożywiony i urządził sobie na niego polowanie.

W kolejnych epizodach opowieść jest rozbudowywana o nowe wątki i zwroty akcji – w toku przygody poznajemy też rozmaite postacie, z którymi Henry współpracował w przeszłości lub które jego dawne studio powołało do życia na potrzeby kreskówek.

Mechanika

W wydanym na platformie PC, PS4 itd. Bendy and the Ink Machine akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Rozgrywka opiera się na eksploracji, ukrywaniu się przed polującymi na nas przeciwnikami (a w razie potrzeby – na salwowaniu się ucieczką) oraz na rozwiązywaniu mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek logicznych i środowiskowych; łamigłówki polegają przede wszystkim na pozyskiwaniu określonych przedmiotów i manipulacji elementami otoczenia. Warto nadmienić, że w niektórych momentach przygody w ręce protagonisty wpada broń – możemy ją wykorzystać zarówno do obrony przed adwersarzami, jak i do odblokowywania niedostępnych przejść.

Kwestie techniczne

Bendy and the Ink Machine działa w oparciu o silnik Unity. Trójwymiarowa oprawa graficzna może się podobać ze względu na oryginalną stylistykę – całość przywodzi na myśl amerykańskie filmy rysunkowe z pierwszej połowy XX wieku.

Ostatnia modyfikacja 1 marca 2019

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4 / 10 na podstawie 131 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3,6 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Bendy and the Ink Machine cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Bendy and the Ink Machine

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Bendy and the Ink Machine Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 440 lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows 8
PC
PS4
XONE
Switch