Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 maja 2020, 16:37

autor: Froozyy

Twórca Johna Wicka chce zekranizować dwie nietypowe gry

W ostatnim wywiadzie twórca serii John Wick przyznał, że wpadł na pomysł zekranizowania dwóch nietypowych gier wideo. Mowa o niszowych produkcjach indie, jednak póki co nie poznaliśmy za wiele szczegółów dotyczących obu adaptacji.

Twórca Johna Wicka chce zekranizować dwie nietypowe gry - ilustracja #1
Co myślicie o serialowej adaptacji gry My Friend Pedro?

Twórca serii filmów John Wick – Derek Kolstad – w wywiadzie udzielonym serwisowi Comic Book zdradził, że zamierza rozpocząć prace nad dwiema nietypowymi serialowymi adaptacjami. Pierwsza produkcja ma zostać oparta na grze My Friend Pedro z 2019 roku, a druga na Bendy and the Ink Machine z 2017 roku.

Wyszedłem z pomysłem stworzenia telewizyjnych adaptacji bazujących na grach komputerowych My Friend Pedro oraz Bendy and the Ink Machine. […] To zabawne, że tej odpowiedzi udzielam właśnie teraz, ale dosłownie mam gotowe notatki o tych produkcjach na komputerze.

Kolstad nie podał jednak żadnych szczegółów w tym temacie i póki co nie należy się spodziewać, że oba pomysły w ogóle dojdą do skutku. Warto zaznaczyć, że scenarzysta pracuje obecnie jeszcze m.in. nad remake’iem The Company Man (południowokoreański film akcji z 2012 roku) czy też A Map from Nowhere. Dodał, że kocha to, co robi, i że w każdej chwili może okazać się, że zacznie pracować nad jakimś kolejnym niesamowitym projektem. Ma również nadzieję, że przy którymś z nich uda mu się odnieść sukces podobny do tego przy Johnie Wicku.

Przypomnijmy, że My Friend Pedro to platformowa gra akcji, w której wcielamy się w człowieka eliminującego zastępy wrogów z rozkazu wrażliwego banana. Natomiast Bendy and the Ink Machine to przygodówka utrzymana w konwencji survival horroru, w której gracz jako Henry musi poznać mroczne sekrety studia animacji oraz znaleźć drogę ucieczki. W tym wszystkim przeszkadza mu polujący na niego tytułowy Bendy – ożywiona postać z kreskówki. Niewątpliwie telewizyjne adaptacje obu produkcji mogą okazać się ciekawym doświadczeniem.