Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2018, 10:50

Jurassic World Evolution - nowe zachowania dinozarów oraz cykl dobowy w patchu 1.5

Studio Frontier Developments zapowiedziało dużą aktualizację z numerem 1.5 do swojej popularnej strategii ekonomicznej Jurassic World Evolution. Doda ona między innymi nowe zachowania dinozaurów, kontrakty oraz cykl dnia i nocy.

Wirtualni menadżerowie Parków Jurajskich, którzy już zdążyli się nieco znudzić wydaną kilka miesięcy temu strategią ekonomiczną Jurassic World Evolution, wkrótce będą mieli doskonałą okazję, by wrócić do tego tytułu. Twórcy ze studia Frontier Developments zapowiedzieli bowiem dużą aktualizację gry, oznaczoną numerem 1.5. Prócz naprawy szeregu błędów wprowadzi ona kilka interesujących nowości do świata ogrodów zoologicznych zamieszkałych przez prehistoryczne stwory. Niestety nie wiadomo na razie, kiedy łatka ujrzy światło dzienne.

Stada! One naprawdę poruszają się w stadach! - Jurassic World Evolution - nowe zachowania dinozarów oraz cykl dobowy w patchu 1.5 - wiadomość - 2018-11-07
Stada! One naprawdę poruszają się w stadach!

Po pierwsze, nadchodzący patch doda nowe zachowania dinozaurów. Chodzi przede wszystkim o system liderów. Ogromne gady będą skupiały się wokół najsilniejszego osobnika i naśladowały jego zachowanie, tworząc tym samym stado. Taka grupa zrobi wszystko, by utrzymać się razem - podczas snu, posiłku, pobytu przy wodopoju czy ucieczki przed niebezpieczeństwem. Możemy to wykorzystać na naszą korzyść i zaganiać gromady za pomocą pojazdów.

Warto zaznaczyć, że przywództwo stad nie będzie stałe. Dinozaury będą walczyły o pozycję lidera. Osobnik posiadający w danej chwili największy prestiż stanie się przewodnikiem grupy.

Zmianom ulegną również zachowania związane ze snem. Dinozaury udadzą się na spoczynek tylko wtedy, gdy będą miały pewność, że okolica jest bezpieczna, a miejsce do położenia się wygodne.

Dinozaur Matylda jest ewidentnie zniesmaczona zachowaniem niektórych odwiedzających. - Jurassic World Evolution - nowe zachowania dinozarów oraz cykl dobowy w patchu 1.5 - wiadomość - 2018-11-07
Dinozaur Matylda jest ewidentnie zniesmaczona zachowaniem niektórych odwiedzających.

Po drugie, aktualizacja 1.5 zaimplementuje w Jurassic World Evolution cykl dnia i nocy. Ma to zdynamizować środowisko i zapewnić dodatkowe wyzwanie. Co istotne, w przypadku trybów Challenge i Sandbox opcję tę będzie można włączyć od razu w ustawieniach, lecz w Karierze konieczne okaże się odblokowanie jej poprzez zdobycie pięciu gwiazdek na każdej wyspie.

Po trzecie, twórcy przygotowują większe typy karmników dla dinozaurów, wymagające mniejszej częstotliwości dostaw pożywienia. Dzięki temu nie trzeba będzie aż tak bardzo martwić się o potrzeby naszych gadów podczas zajmowania się innymi zadaniami.

Dozorcy w Parku Jurajskim mają zapewnione wcześniejsze emerytury ze względu na pracę w trudnych warunkach. - Jurassic World Evolution - nowe zachowania dinozarów oraz cykl dobowy w patchu 1.5 - wiadomość - 2018-11-07
Dozorcy w Parku Jurajskim mają zapewnione wcześniejsze emerytury ze względu na pracę w trudnych warunkach.

W końcu po czwarte, znajdująca się w przygotowaniu łatka uzupełni tytuł o nowe kontrakty. Postawią one przed graczami interesujące wyzwania, jak na przykład sprzedaż dinozaura z określonym genem lub zwiększenie poziomu niesławy.

Wszystkie te nowości będą rzecz jasna darmowe. Jak jednak zdradzili twórcy, wraz z aktualizacją 1.5 w Jurassic World Evolution pojawi się dodatkowa płatna zawartość. Ma ona zostać ujawniona jeszcze w tym tygodniu.

Jurassic World Evolution jest dostępne na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Oparty na kultowym filmowym cyklu tytuł zdobył uznanie w mediach branżowych (w naszej recenzji otrzymał on ocenę 8/10) i sprzedał się doskonale. Jeśli właśnie się nim zainteresowaliście, do jutra można go zakupić na platformie Steam po promocyjnej cenie 129,99 złotych. Pamiętajcie jednak, że gra nie posiada polskiej wersji językowej.