Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2019, 15:05

autor: AlexB

Koniec sporu Rockstara z pinkertonami i ban dla PUBG w Nepalu - wieści

Dziś piszemy o porozumieniu między agencją Pinkerton a studiem Rockstar Games oraz władzach Nepalu, które zabroniły swoim obywatelom grać w Playerunknown's Battlegrounds. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Koniec sporu między Rockstar Games a agencją Pinkerton

Agenci Pinkertona nie należą do najbardziej pozytywnych bohaterów serii Red Dead. - Koniec sporu Rockstara z Pinkertonami i ban dla PUBG w Nepalu - wieści - wiadomość - 2019-04-12
Agenci Pinkertona nie należą do najbardziej pozytywnych bohaterów serii Red Dead.

Na początku bieżącego roku dowiedzieliśmy się, że agencja Pinkerton, czyli amerykańska firma oferująca usługi ochroniarskie i detektywistyczne, zdecydowała się wysłać ostrzeżenie do Rockstar Games, w którym zażądała sporego odszkodowania. Według przedstawicieli przedsiębiorstwa, studio bezprawnie użyło ich znaków towarowych w grze Red Dead Redemption II, a na domiar złego jej pracowników przedstawiono w niekorzystnym świetle, co dla organizacji bazującej na zaufaniu może mieć niezbyt przyjemne konsekwencje. Całe to zamieszanie dobiegło jednak końca. Jak podaje serwis GamesIndustry.biz, obie strony wycofały się z chęci podejmowania jakichkolwiek kroków prawnych związanych z tą sprawą. Cytując oświadczenie firmy Take-Two Interactive, czyli właściciela Rockstar Games:

Take-Two może potwierdzić, że firma Pinkerton Consulting & Investigation wycofała swoje żądania w związku z Red Dead Redemption II, a Take-Two nie będzie podejmowała żadnych działań prawnych przeciwko agencji. Red Dead Redemption II jest dziełem fikcyjnym rozgrywającym się pod koniec XIX wieku i odnosi się do podmiotów historycznych, które funkcjonowały w tamtym okresie.

Rząd Nepalu banuje Playerunknown's Battlegrounds

PUBG może nie ma, ale przynajmniej widoki ładne. / Źródło: Itaka.pl - Koniec sporu Rockstara z Pinkertonami i ban dla PUBG w Nepalu - wieści - wiadomość - 2019-04-12
PUBG może nie ma, ale przynajmniej widoki ładne. / Źródło: Itaka.pl

Obywatele Nepalu nie pograją już w Playerunknown's Battlegrounds. Tak zdecydowała rządowa agencja Nepal Telecommunications Authority (w skrócie NTA), która nakazała dostawcom internetu i sieciom komórkowym zablokowanie dostępu do słynnej sieciowej strzelanki opartej na trybi battle royale od PUBG Corporation na terenie całego kraju (via via Reuters ).

Skąd taka drastyczna decyzja? Według dyrektora NTA, Sandipa Adhikariego, Playerunknown's Battlegrounds odciąga młodych ludzi od szkoły i innych obowiązków, co wpływa negatywnie na ich rozwój.

To nie jedyny przypadek „zbanowania” Playerunknown's Battlegrounds w tym rejonie świata. W marcu cztery indyjskie miasta czasowo zabroniły mieszkańcom grania w mobilną wersję tytułu, gdyż zdaniem władz budziły one przemoc i agresję w nastolatkach. Wkrótce zakaz może ogarnąć cały kraj. Proszą o to różne środowiska, będące pod wpływem wydarzenia z początku tego miesiąca. Szesnastoletni chłopak z Malkajgiri popełnił samobójstwo po tym, jak pokłócił się z rodzicami o czas, jaki spędza przy Playerunknown's Battlegrounds.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Creature in the Well
 2. Very Little Nightmares
 3. Vambrace: Cold Soul
 4. Paper Beast
 5. Kotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa
 6. GreedFall
 7. Starpoint Gemini 3
 8. Vacation Simulator
 9. Kingdom Hearts: The Story So Far
 10. Battlevoid: Sector Siege
 11. Rush Rally 3
 12. Remnant: From the Ashes

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. World War Z zwiastun rozgrywki #1
 2. Very Little Nightmares zwiastun #1
 3. Siege of Centauri zwiastun wersji z wczesnym dostępem
 4. RAGE 2 Bronie i zdolności
 5. Paper Beast zwiastun #1
 6. No Straight Roads Witaj w Vinyl City
 7. Kotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa zwiastun #1
 8. Kine zwiastun #1
 9. Driftland: The Magic Revival zwiastun na premierę
 10. Deck of Ashes zwiastun na premierę
 11. Darksburg zwiastun #2
 12. Creature in the Well zwiastun #1
 13. Close to the Sun zwiastun z datą premiery
 14. Chernobylite zwiastun fabularny
 15. Albion Online Opowiedz swoją historię
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.