Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4
Okładka Kingdom Hearts: The Story So Far (PS4)
OkładkaKingdom Hearts: The Story So Far (PS4)

Kingdom Hearts: The Story So Far PS4

Pudełkowy pakiet wszystkich odsłon serii Kingdom Hearts, które ukazały się przed premierą Kingdom Hearts III. Wchodzące w skład zestawu gry to remastery, które od pierwowzorów różnią się m.in. dodatkową zawartością i poprawioną oprawą graficzną.

RPG | TPP | seriale animowane | filmy animowane | filmy | pakiet | crossover | reedycje/remastery/remaki | RPG akcji | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kingdom Hearts: The Story So Far Premiera PS4

30października2018

pudełko PL

29marca2019

producent: Square-Enix / Eidos wydawca: Square-Enix / Eidos wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Kingdom Hearts: The Story So Far

Final Fantasy XV

Tales of Berseria

Tales of Vesperia: Definitive Edition

Kingdom Hearts: The Story So Far to kompletny pakiet wszystkich części popularnego jRPG akcji Kingdom Hearts, które ukazały się przed premierą Kingdom Hearts III w 2019 roku. Cykl narodził się na początku lat 2000. i był efektem niecodziennej kooperacji pomiędzy firmą Disney oraz japońskim studiem deweloperskim Square, które odpowiadało za legendarne gry jRPG, w tym serię Final Fantasy. Kingdom Hearts pojawiło się na PlayStation 2 w 2002 roku i połączyło elementy Final Fantasy oraz światy oraz bohaterów znanych z disnejowskich animowanych filmów oraz seriali, budując w kolejnych odsłonach własną i kompleksową mitologię. W pakiecie Kingdom Hearts: The Story So Far znajdziemy dwie kompilacje remasterów, które już wcześniej zostały wydane na PlayStation 4 w 2017 roku – Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX oraz Kingdom Hearts HD 2.8: Final Chapter Prologue.

W skład Kingdom Hearts: The Story So Far wchodzą gry:

  1. Kingdom Hearts FINAL MIXpierwsza odsłona cyklu, która ukazała się na PlayStation 2 w 2002 roku. Tytuł przedstawia graczom kilkunastoletniego Sorę – głównego protagonistę cyklu, który wybiera się w podróż pomiędzy światami, poszukując dwójki zaginionych przyjaciół. Bohater na swojej drodze spotyka wiernych sojuszników (Goofy, Donald, król Mickey) oraz oponentów, sprawujących kontrolę nad groźnymi stworami o nazwie Heartless.
  2. Kingdom Hearts Re:Chain of Memories poboczna część serii, która pierwotnie ukazała się na konsoli Game Boy Advance w 2004 roku, stanowiąca pomost pomiędzy wydarzeniami w pierwszej i drugiej odsłonie cyklu. Produkcja przedstawia po raz pierwszy nowych antagonistów (Organizacja XIII), a także oferuje unikalny system walki oparty na wykorzystaniu kart zdolności i ataków.
  3. Kingdom Hearts II FINAL MIXdruga numerowana odsłona serii, która trafiła na PlayStation 2 w 2006 roku. Sora wraz z przyjaciółmi musi stawić czoła niecnym planom członków Organizacji XIII. Gra rozwija system walki oraz wprowadza wiele nowych elementów rozgrywki, a także disnejowskich światów.
  4. Kingdom Hearts 358/2 Days [jedynie zremasterowane przerywniki filmowe] – drugi spin-off serii, który łączy drugą i pierwszą część cyklu, rzucając nieco światła na czas, który Roxas spędził w szeregach Organizacji XIII. Tytuł ukazał się pierwotnie na konsoli Nintendo DS w 2009 roku.
  5. Kingdom Hearts Birth by Sleep FINAL MIX prequel Kingdom Hearts, którego akcja rozgrywa się na 10 lat przed przedstawionymi w nim wydarzeniami. Tytuł ukazał się po raz pierwszy na przenośnej konsoli Sony PSP w 2010 roku. Produkcja rozszerza mitologię świata i umożliwia graczom wcielenie się w trzech nowych bohaterów – Ventusa, Terrę i Aquę.
  6. Kingdom Hearts Re:coded [jedynie zremasterowane przerywniki filmowe] – spin-off, którego akcja rozgrywa się tuż po zakończeniu Kingdom Hearts II. Tytuł ukazał się pierwotnie na konsoli Nintendo DS w 2010 roku.
  7. Kingdom Hearts Dream Drop Distance HD spin-off, którego akcja rozgrywa się tuż po wydarzeniach przedstawionych w drugiej odsłonie cyklu. Sora oraz Riku rozpoczynają trening pod skrzydłami Yena Sida. Ma on na celu przygotować ich do konfrontacji z nadchodzącym zagrożeniem ze strony Mistrza Xehanorta. Aby sprawdzić nabyte przez przyjaciół umiejętności, nauczyciel zleca im pokonanie stworów zwanych Dream Eaterami. Opanowały one światy wyzwolone spod wpływów Heartless i Organizacji XIII. Tytuł ukazał się pierwotnie na konsoli Nintendo 3DS.
  8. Kingdom Hearts 0.2 Birth by Sleep: A fragmentary passage krótki prolog do Kingdom Hearts III, którego fabuła umiejscowiona została tuż po zakończeniu Kingdom Hearts: Birth by Sleep. Gracze towarzyszą znanej fanom bohaterce o imieniu Aqua w jej wędrówce przez świat ciemności. Produkcja zadebiutowała w kompilacji Kingdom Hearts HD 2.8: Final Chapter Prologue.
  9. KINGDOM HEARTS X Back Cover [jedynie zremasterowane przerywniki filmowe] – prequel opowiadający o wydarzeniach mających miejsce na długo przed pozostałymi częściami serii. Rzuca on nowe światło na mitologię cyklu oraz pokazuje początek wielkiego konfliktu pomiędzy posiadaczami Keyblade'ów. Tytuł ukazał się jedynie na urządzeniach mobilnych w Japonii.

Kwestie techniczne

Gry tworzące Kingdom Hearts: The Story So Far oferują kompletnie zremasterowaną oprawę graficzną, drobne poprawki w systemach rozgrywki (w tym nowe poziomy trudności), a także dodatkowe przerywniki filmowe oraz walki z bossami, które dostępne były jedynie w japońskich wydaniach produkcji. Najciekawszą nowością dla fanów jest to, że gry działają z prędkością 60 klatek na sekundę. Blokada ustalona na poziomie 30 klatek była jedną z głównych wad remasterów pierwotnie wydanych na PlayStation 3 i krokiem w tył w porównaniu do oryginałów z PlayStation 2.

Tryb gry: single player  

Kingdom Hearts: The Story So Far cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Kingdom Hearts: The Story So Far

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.