Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDiOS
Okładka Very Little Nightmares (AND)

Very Little Nightmares

Gra logiczna będąca prequelem ciepło przyjętego Little Nightmares. W Very Little Nightmares przejmujemy kontrolę nad znaną z pierwowzoru dziewczynką imieniem Six, której zadaniem jest ucieczka z pełnej niebezpieczeństw rezydencji.

Logiczne | widok izometryczny | horror | elementy przygodowe

Okładka Very Little Nightmares (AND)

data premiery gry:

30maj2019

iOS

10gru2019

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Very Little Nightmares to gra logiczna będąca prequelem ciepło przyjętego Little Nightmares. Za opracowaniem tej produkcji stoi zespół Alike Studio, a jego wydaniem zajęła się firma Bandai Namco Entertainment.

Fabuła

Główną bohaterką Very Little Nightmares jest Six – ubrana w żółty płaszczyk przeciwdeszczowy dziewczynka znana z pierwszej produkcji spod tego szyldu. Protagonistka musi walczyć o przetrwanie i uciec z przerażającej oraz pełnej niebezpieczeństw rezydencji nazywanej Gniazdem (ang. The Nest).

Mechanika

W Very Little Nightmares akcję ukazano w widoku izometrycznym. W trakcie zabawy rozwiązujemy rozmaite zagadki (najprostsze z nich polegają na przesuwaniu przedmiotów). Poza tym musimy unikać konfrontacji z przerażającymi przeciwnikami, którzy nieustannie depczą po piętach naszej podopiecznej. Na szczęście nie każdy, kogo spotka Six, stanowi dla niej zagrożenie; od czasu do czasu dziewczynce pomagają dziwne, niewielkie istoty zwane Nomami.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Very Little Nightmares utrzymano w kreskówkowej stylistyce, która pomimo wyraźnych różnic przypomina tę z pierwowzoru. Zabawa toczy się przy akompaniamencie klimatycznej, niepokojącej muzyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Very Little Nightmares

Wymagania wiekowe Very Little Nightmares

12+

iOS
AND