Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4
Okładka Paper Beast (PS4)

Paper Beast PS4

Eksploracyjna gra przygodowa, za którą stoi Eric Chahi, twórca Another World. W Paper Beast trafiamy do nietuzinkowego wirtualnego ekosystemu, powstałego z danych mieszczących się na serwerze.

Przygodowe | FPP | indie | eksperymentalne/artystyczne | PlayStation VR | eksploracyjne | rzeczywistość wirtualna | elementy symulacyjne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Paper Beast (PS4)

producent: Pixel Reef

wydawca: Pixel Reef

Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS4:

marzec2020

Paper Beast jest eksploracyjną grą przygodową, opracowaną przede wszystkim z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Za jej powstaniem stoi niezależne studio Pixel Reef. Mowa o firmie założonej przez Erica Chahi – francuskiego dewelopera, który zapisał się złotymi literami na kartach historii gier wideo za sprawą kultowego Another World, a później współtworzył takie produkcje, jak Heart of Darkness czy From Dust.

Fabuła

Paper Beast zabiera nas w podróż do alternatywnego świata mieszczącego się na serwerze. W ciągu dziesięcioleci wypełniające go dane i algorytmy zdołały utworzyć żywy ekosystem, a tytułowa Papierowa Bestia jest jego częścią.

Mechanika

W Paper Beast akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Produkcja oddaje nam do dyspozycji rozległy świat, który możemy swobodnie eksplorować. Autorzy nie stawiają przed nami żadnych konkretnych celów, a szwendając się pomiędzy malowniczymi lokacjami, możemy wchodzić w interakcję zarówno z roślinami i nieożywionymi obiektami, jak i z wymyślnymi istotami przypominającymi zwierzęta. Co ciekawe, nad zachowaniami tych ostatnich czuwa rozbudowany system symulacji, dzięki czemu mogą one wchodzić w skomplikowane relacje zarówno między sobą, jak i z graczem, żywo reagując na poczynania tego ostatniego (niektóre mogą nawet się z nim zaprzyjaźnić).

Kwestie techniczne

Paper Beast działa w oparciu o technologię Unity. Tytuł posiada barwną, choć minimalistyczną grafikę, która pod względem stylistyki może budzić pewne skojarzenia z wyżej wspomnianym Another World.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Strefa PlayStation VR

Sprzęt i Gry na PSVR

Zobacz Więcej

Gry podobne do Paper Beast

Wymagania wiekowe Paper Beast

odpowiednia dla każdego wieku

Paper Beast - nowa gra twórcy Another World
Paper Beast - nowa gra twórcy Another World

wiadomość10 kwietnia 2019

Eric Chahi, autor kultowego Another World, zapowiedział nowy projekt swojego studia Pixel Reef - eksploracyjną przygodówkę Paper Beast, przeznaczona dla gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. W trakcie zabawy będziemy poznawać świat zamieszkały przez fantastyczne bestie żyjące w strumieniu komputerowych danych.