Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1PC
Okładka Heart of Darkness (PS1)
OkładkaHeart of Darkness (PS1)

Heart of Darkness

Wyróżniająca się oprawą audiowizualną i specyficznym, nieco mrocznym klimatem gra platformowa z elementami logicznymi. Za projekt odpowiada francuskie Amazing Studio pod wodzą Erica Chahiego, autora kultowego Another World.

Akcji | fantasy | platformówki | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Heart of Darkness Premiera

4lip1998

PS1

23sie1998

PC

producent: Amazing Games wydawca: Atari / Infogrames

Gry podobne do Heart of Darkness

Oddworld: Abe's Oddysee

Rayman

Klonoa: Door to Phantomile

Heart of Darkness to gra platformowa z elementami logicznymi, która opowiada o losach młodego chłopca przemierzającego pełen niebezpieczeństw świat. Tytuł pod względem założeń przypomina wcześniejsze projekty Erica Chahiego, m.in. Another World.

Fabuła

Młody Andy na polecenie nauczyciela wybiera się do parku, by obejrzeć zaćmienie słońca. Tam niespodziewanie zjawiają się tajemnicze cienie, które porywają towarzyszącego chłopcu psa, Whisky’ego, jego najlepszego przyjaciela. Zdolny uczeń postanawia uratować czworonoga i za pomocą samodzielnie skonstruowanego statku wyrusza do krainy Darkworld. Na miejscu musi stawić czoła wielu niebezpieczeństwom, pokonać swój strach przed mrokiem i zmierzyć się z potężnym Mistrzem Ciemności.

Mechanika

Heart of Darkness to platformówka 2D, w której kierowany przez graczy bohater musi stawić czoła rozmaitym wyzwaniom zręcznościowym i logicznym, skacząc, wspinając się czy pływając. Do dyspozycji małego herosa jest szeroki zakres ruchów, a także zabrany na misję w obcym świecie ekwipunek, jak działko plazmowe, które pozwala eliminować napotkane cienie. Te dzielą się na kilka rodzajów i zmuszają nas do stosowania konkretnych taktyk.

Twórcy przygotowali w sumie osiem dużych poziomów. Na każdym z nich nie brakuje różnych dróg dotarcia do celu. Część etapów narzuca graczowi określone wymagania, jak na przykład konieczność używania tylko wybranych przedmiotów lub unikania pojedynków. Gra zawiera dobrze funkcjonujący system punktów kontrolnych i nieskończony limit żyć głównego bohatera, ale jednocześnie jest trudna, co sprawia, że nie nadaje się dla młodszych użytkowników konsol i komputerów.

Kwestie techniczne

Heart of Darkness łączy dwuwymiarowe modele postaci i prerenderowane tła. Twórcy przygotowali ponad 30 minut animowanych przerywników, które prezentują historię. W tytule nie brakuje brutalności i makabrycznych scen, zwłaszcza przy zgonach Andy’ego, ale zdecydowana większość jest przygotowana w kreskówkowej stylistyce. Podczas przygody graczom towarzyszy muzyka skomponowana przez Bruce’a Broughtona i nagrana przez orkiestrę symfoniczną.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 357 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Heart of Darkness

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Heart of Darkness Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 233MHz
  • 32MB RAM
PC
PS1