Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Out Of This World (PC)

Another World PC

Out Of This World

Jedna z najbardziej innowacyjnych przygodowych produkcji akcji. Jest to gra platformowa, przypominająca znaną serię Prince of Persia,, oferująca dużą dawkę akcji, niesamowity klimat i iście artystyczną scenografię oraz animację.

Przygodowe | science fiction | platformówki | elementy logiczne | 2D | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Out Of This World (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11lutego1992

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Out of This World (w Europie Another World) to jedna z najbardziej innowacyjnych gier jaka kiedykolwiek została wydana na komputery klasy PC. Jest to gra platformowa, przypominająca znaną serię Prince of Persia, jednakże zawierająca dużo lepszą fabułę, dużą dawkę akcji, niesamowity klimat oraz iście artystyczną scenografię i animację. Należy tu podkreślić, że w roku 1991, kiedy nikt jeszcze nie marzył o czymś takim jak „akcelerator 3D”, polygonalna grafika Another World wzbudzała powszechny i zasłużony podziw. Akcja rozpoczyna się sekwencją, w której główny bohater, Lester, młody, ambitny fizyk, na skutek wypadku podczas eksperymentów z akceleratorem cząsteczkowym (uderzenie pioruna), przeniesiony zostaje do innego świata.

Świat ten znacznie różni się od naszego, jest on oparty na ustroju niewolniczym, a bohater (jakżeby inaczej) znajduje się na samym dole piramidy społecznej, jest więc niewolnikiem. Gracz może kontrolować tylko jedną postać, Lestera, jednakże już od praktycznie pierwszych chwil przygody, tj. ucieczki z więzienia, towarzyszy nam tajemniczy, obcy przyjaciel kierowany przez komputer. Bohater porusza się dużo bardziej naturalnie i dokładniej niż to miało miejsce w grze Prince of Persia, a sterowanie jest niezwykle proste i ogranicza się do używania klawiszy strzałek oraz klawisza spacja. Spora część gry to po prostu zabijanie napotkanych obcych, jednakże nie jest to bezmyślna eliminacja. Najpierw należy obserwować to, co się dzieje na ekranie, wyczuć jak poruszają się obcy i wówczas wybrać dogodny moment do ataku. Oczywiście niebagatelną rolę odgrywają też zagadki logiczne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 1461 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Out Of This World

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Another World

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC 286 12MHz
  • 1MB RAM
Top 7 niedługich gier na PC (od 2 do 5 h)
Top 7 niedługich gier na PC (od 2 do 5 h)

wiadomość7 czerwca 2013

Top 7 najciekawszych gier na PC, których przejście za pierwszym podejściem zajmuje od dwóch do pięciu godzin.

Wieści ze świata (Another World, ArmA III, Dragon Quest X) 8/09/11

wiadomość8 września 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o milionie sprzedanych egzemplarzy cyklu Harvest Moon w Europie, zwolnieniach w firmie Disney Interactive, nowej stronie internetowej ArmA III, a także konwersji Another World na iOS. Zapraszamy do lektury.

Autor kultowego Another World przymierza się do produkcji swojej nowej gry

wiadomość30 stycznia 2007

Eric Chahi, autor kultowej pozycji pod tytułem Another World i niemniej popularnego Heart of Darkness, wyznał w wywiadzie udzielonym serwisowi Eurogamer, że pracuje aktualnie nad pomysłem swojej nowej gry. Według samego Chahi obecnie jest jej najbliżej pod względem gatunkowym do gier strategicznych.

Nowa wersja Another World już dostępna
Nowa wersja Another World już dostępna

wiadomość15 kwietnia 2006

W tym roku gra Another World (znana również pod nazwą Out of this World) obchodzi piętnaste urodziny. Z tej okazji, członkowie francuskiej firmy Magic Productions postanowili przygotować odświeżoną wersję wielkiego hitu, która oferuje poprawioną oprawę wizualną.

Heart of the Alien Redux - nowa metoda na uruchomienie kontynuacji Another World
Heart of the Alien Redux - nowa metoda na uruchomienie kontynuacji Another World

wiadomość13 marca 2006

Dotychczas jeśli ktoś chciał zagrać w pozycję pt. Heart of the Alien, uznawaną de facto za sequel kultowego dzieła Another World (alias Out of This World), musiał być posiadaczem platformy Sega CD lub dysponować emulatorem owego systemu. Dziś obie wspomniane drogi wcale nie są jedynymi rozwiązaniami, ponieważ Gil Megidish przygotował Heart of the Alien Redux.