Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Out Of This World (PC)
OkładkaOut Of This World (PC)

Another World PC

Out Of This World

Jedna z najbardziej innowacyjnych przygodowych produkcji akcji. Jest to gra platformowa, przypominająca znaną serię Prince of Persia,, oferująca dużą dawkę akcji, niesamowity klimat i iście artystyczną scenografię oraz animację.

Przygodowe | science fiction | platformówki | elementy logiczne | 2D | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Another World Premiera PC

11lutego1992

producent: Delphine Software wydawca: Interplay Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Out of This World (w Europie Another World) to jedna z najbardziej innowacyjnych gier jaka kiedykolwiek została wydana na komputery klasy PC. Jest to gra platformowa, przypominająca znaną serię Prince of Persia, jednakże zawierająca dużo lepszą fabułę, dużą dawkę akcji, niesamowity klimat oraz iście artystyczną scenografię i animację. Należy tu podkreślić, że w roku 1991, kiedy nikt jeszcze nie marzył o czymś takim jak „akcelerator 3D”, polygonalna grafika Another World wzbudzała powszechny i zasłużony podziw. Akcja rozpoczyna się sekwencją, w której główny bohater, Lester, młody, ambitny fizyk, na skutek wypadku podczas eksperymentów z akceleratorem cząsteczkowym (uderzenie pioruna), przeniesiony zostaje do innego świata.

Świat ten znacznie różni się od naszego, jest on oparty na ustroju niewolniczym, a bohater (jakżeby inaczej) znajduje się na samym dole piramidy społecznej, jest więc niewolnikiem. Gracz może kontrolować tylko jedną postać, Lestera, jednakże już od praktycznie pierwszych chwil przygody, tj. ucieczki z więzienia, towarzyszy nam tajemniczy, obcy przyjaciel kierowany przez komputer. Bohater porusza się dużo bardziej naturalnie i dokładniej niż to miało miejsce w grze Prince of Persia, a sterowanie jest niezwykle proste i ogranicza się do używania klawiszy strzałek oraz klawisza spacja. Spora część gry to po prostu zabijanie napotkanych obcych, jednakże nie jest to bezmyślna eliminacja. Najpierw należy obserwować to, co się dzieje na ekranie, wyczuć jak poruszają się obcy i wówczas wybrać dogodny moment do ataku. Oczywiście niebagatelną rolę odgrywają też zagadki logiczne.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 1464 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Another World: Odpowiednia dla każdego wieku.

Another World Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 286 12MHz
  • 1MB RAM