Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4Switch
Okładka Kotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa (PS4)
OkładkaKotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa (PS4)

Kotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa

Tytuł łączący klasyczną przygodówkę visual novel ze zręcznościowo-logiczną grą typu "połącz trzy elementy" (match-3). W trakcie zabawy wcielamy się w ucznia Akademii Fujisawa, który przy użyciu magicznych mocy stara się rozwikłać siedem tajemnic szkoły.

Przygodowe | elementy logiczne | 2D | visual novel | połącz trzy elementy

Kotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa Premiera

31maj2019

PC PS4 Switch

producent: ART Co. / pQube wydawca: pQube Strona oficjalna

Gry podobne do Kotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa

Occultic;Nine

Psycho-Pass: Mandatory Happiness

Chaos;Child

Kotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa to połączenie przygodówki visual novel oraz zręcznościowo-logicznej gry typu „połącz trzy elementy”. Deweloperem tytułu jest japońskie studio Art Co., znane chociażby z jRPG-a Unchained Blades wydanego na konsolach Nintendo DS oraz PSP. Producentem i wydawcą tytułu jest z kolei brytyjska firma PQube, specjalizująca się w lokalizacji gier z Kraju Kwitnącej Wiśni. Kotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa to efekt jej pierwszej próby nawiązania bezpośredniej współpracy z japońskim deweloperem.

Fabuła

Na początku zabawy wybieramy płeć naszego bohatera, który jako uczeń pierwszej klasy rozpoczyna naukę w Akademii Fujisawa. Z pozoru zwyczajna szkoła kryje wiele sekretów, które zaowocowały powstaniem legendy na temat siedmiu niebezpiecznych tajemnic skrywanych przez placówkę. Niedługo po rozpoczęciu pierwszych lekcji gracze przyłączają się do klubu badającego zjawiska nadprzyrodzone, którego członkowie za cel stawiają sobie odkrycie prawdy o wszystkich siedmiu sekretach Akademii. W misji tej pomoże nam demoniczny lis, z którym zawieramy pakt, otrzymując moc Kotodamy, czyli potęgi słów, pozwalającą nam na odnalezienie niezbędnych wskazówek. Historia Kotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa podzielona jest na siedem rozdziałów i oferuje kilka różnych zakończeń.

Mechanika

Rozgrywka w Kotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa podzielona jest na dwa segmenty. Pierwszy z nich to klasyczne visual novel, w którym czytamy kolejne rozdziały historii, wzbogacone o statyczne ilustracje i portrety postaci. Drugi to tryb logiczny, który wizualizuje wykorzystywane przez nas moce Kotodamy. Spotkawszy postać, która może wiedzieć coś o jednej z siedmiu tajemnic szkoły, przenosimy ją do magicznej sali przesłuchań, starając się wyciągnąć z niej potrzebne nam wskazówki i informacje.

W trybie logicznym ekran podzielony jest na dwie części. Po lewej znajduje się kolorowa układanka. Gracze budują w niej kombosy, łącząc ze sobą co najmniej trzy klocki o tej samej barwie. W ten sposób zwiększamy wskaźnik zadowolenia naszego oponenta. Aby nie przegrać musimy wypełnić go do odpowiedniego poziomu, mając do dyspozycji ograniczoną liczbę ruchów. Po prawej stronie widzimy sylwetkę przesłuchiwanego bohatera. Za każdym razem, gdy budujemy łańcuch kombosów, traci on kolejną część swojej garderoby, co jest oznaką tego, że jesteśmy coraz bliżej uzyskania kolejnej wskazówki. Po ukończeniu układanki możemy ją wielokrotnie powtarzać, korzystając z dedykowanej opcji w menu gry.

Kwestie techniczne

Kotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa posiada typową oprawę graficzną, do której przyzwyczaiły nas japońskie produkcje visual novel. Wszystkie dialogi zostały zdubbingowane przez profesjonalnych aktorów.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Kotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Kotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2120 3.3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-4440 3.1 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
PC
PS4
Switch