Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP3DS
Okładka Unchained Blades (PSP)
OkładkaUnchained Blades (PSP)

Unchained Blades

UnchainBlades ReXX

Unchained Blades to gra cRPG, z rodzaju dungeon-crawler, za powstanie której odpowiada zespół deweloperski korporacji FuRyu pod wodzą Toshio Akashi'ego.

RPG | dungeon-crawler | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Unchained Blades Premiera

14lip2011

PSP

3sty2013

3DS

producent: FuRyu wydawca: XSEED Games

Unchained Blades to wspólne przedsięwzięcie japońskich weteranów branży - Toshio Akashi'ego (twórcy serii Lunar) i Takashi'ego Hino (znanego z cyklu Grandia), którzy przy wsparciu kilkunastu znanych rysowników (m.in. Pako, Toshiyuki Kubooka, Shinichiro Otsuka, Kazushi Hagiwara) oraz ekipy studia deweloperskiego korporacji FuRyu postanowili przygotować klasyczną produkcję cRPG z rodzaju dungeon-crawler.

Akcja gry osadzona została w magicznym świecie, zamieszkałym przez różnego rodzaju monstra. Główny bohater – pozbawiony swych potężnych mocy smoczy cesarz Fang wyrusza w pełną niebezpieczeństw krucjatę, by zemścić się na podstępnej bogini Clunei i odzyskać swą dawną postać. W zmaganiach towarzyszą mu inne postaci, jak tchórzliwy książę golemów czy wstydliwa meduza-pirat, którzy również chcą wyrównać rachunki z bóstwem.

W trakcie zabawy gracze kontrolują poczynania drużyny, złożonej maksymalnie z 4 bohaterów (dobranych spośród 13 grywalnych postaci). Akcja obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby (FPP), a jak przystało na prawdziwy dungeon-crawler walka rozgrywa się w systemie turowym.

Twórcy zadbali, by starcia nie ograniczały się jedynie do wzajemnej wymianie ciosów, ale zawierały sporą dawkę strategii. Rozwiązanie nazwane „unchain system” pozwala bowiem przy odrobinie szczęścia oszczędzić życie przeciwnikowi i przyłączyć go do grupy w charakterze wsparcia bądź zasłony. Co ciekawe, każdy z członków drużyny może posiadać 4 bestie w swojej obstawie, co zapewnia dużą liczbę kombinacji.

Unchained Blades wyróżnia się dwuwymiarową oprawą wizualną, utrzymaną w stylistyce anime. Pomiędzy przemierzaniem kolejnych podziemnych lokacji gracz może śledzić wątki fabularne, obserwując rozbudowane wstawki filmowe w formie klasycznych animacji.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Unchained Blades: Odpowiednia dla każdego wieku.

PSP
3DS