Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PSVXONE
Okładka Occultic;Nine (PS4)
OkładkaOccultic;Nine (PS4)

Occultic;Nine

Klasyczna przygodowa gra typu visual novel, która stworzona została przez producentów popularnego Steins;Gate.

Przygodowe | horror | visual novel

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Occultic;Nine Premiera

9lis2017

PS4 PSV XONE

producent: 5pb. wydawca: Nitroplus Strona oficjalna

Occultic;Nine na platformie PS4, PSV i XONE to klasyczna gra przygodowa z podgatunku visual novel. Za produkcję tytułu odpowiada firma 5pb. Deweloper powinien być świetnie znani fanom visual novel oraz popkultury Kraju Kwitnącej Wiśni, a zwłaszcza tej jej części, która związana jest ze środowiskiem tzw. otaku (obsesyjnych fanów mangi, anime, militariów czy filmów sc-fi). Producent ma w swoim dorobku mają wiele tytułów konsolowych, z których tylko drobny procent trafił do zachodnich graczy Za sprawą średnika w tytule, Occultic;Nine wydaje się na pierwszy rzut oka spokrewniony z popularną serią przygodówek 5pb., której najpopularniejszym reprezentantem jest gra Steins;Gate. W rzeczywistości produkcja jest jednak pierwszą odsłoną zupełnie nowego cyklu i nie jest spokrewniona z poprzednikami. Sequelem Occultic;Nine, który rozgrywa się w tym samym uniwersum, jest wydany w 2018 roku Anonymous;Code.

Fabuła

Akcja Occultic;Nine rozgrywa się we współczesnej Japonii. Głównym bohaterem gry jest Yuuta Gamon, siedemnastoletni uczeń drugiej klasy liceum, który wraz ze swoją przyjaciółką prowadzi bloga zajmującego się odkłamywaniem różnego rodzaju okultystycznych mitów oraz miejskich legend. Jedna z badanych przez nich spraw okazuje się katalizatorem, który połączy parę młodocianych blogerów z siedmioma innymi osobami. Powstała w ten sposób grupa niezwiązanych ze sobą sojuszników będzie musiała stawić czoła brutalnemu morderstwu oraz serii niewyjaśnionych paranormalnych zdarzeń.

Mechanika

Occultic;Nine to typowe visual novel. Oznacza to, że przez większą część gry, czytamy i wysłuchujemy dialogów postaci, przeważnie mając na nie niewielki wpływ. W najważniejszych momentach podejmujemy jednak decyzje, skutkujące osiągnięciem jednego z wielu zakończeń historii. Istotną rolę odgrywa w tym mechanika bloga. W trakcie rozmów z wybranymi postaciami w dialogach pojawiają się słowa klucze, które możemy zaznaczyć i dodać do puli pojęć. Następnie wybieramy z niej kilka najważniejszych naszym zadaniem słów, które satnowią podstawę kolejnych wpisów na naszym blogu. W zależności od wymowy postu przedstawiana historia oraz wydarzenia ulegają zmianom.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Occultic;Nine oparta została w całości na dwuwymiarowych i animowanych grafikach. Projektantem postaci jest japoński artysta kryjący się pod pseudonimem Pako, który pracował nad ilustracjami dla light novel, takich jak Rental Magica, Un-Go oraz gier z serii Shining Force. Wszystkie dialogi postaci zostały zdubbingowane przez profesjonalnych aktorów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Occultic;Nine: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS4
PSV
XONE