Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchPS4
Okładka Anonymous;Code (PC)
OkładkaAnonymous;Code (PC)

Anonymous;Code

Klasyczna przygodówka typu visual novel, wyprodukowana przez twórców popularnego Steins;Gate. Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, a bohaterem jest 16-letni chłopak, który korzysta ze specjalnej umiejętności, pozwalającej mu na „hakowanie” rzeczywistości.

Przygodowe | cyberpunk | science fiction | visual novel

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Anonymous;Code Premiera

28lip2022

PS4 Switch

maj2023

PC

producent: 5pb. wydawca: Spike Chunsoft Strona oficjalna

Gry podobne do Anonymous;Code

If My Heart Had Wings

Steins;Gate

Hatoful Boyfriend

Anonymous;Code to klasyczna przygodówka science-fiction typu visual novel, której akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Za produkcję tytułu odpowiadają firmy 5pb. oraz Mages. Obaj deweloperzy powinni być świetnie znani fanom visual novel oraz popkultury Kraju Kwitnącej Wiśni, a zwłaszcza tej jej części, która związana jest ze środowiskiem tzw. otaku (obsesyjnych fanów mangi, anime, militariów czy filmów sc-fi). Producenci w swoim dorobku mają wiele tytułów konsolowych, z których tylko drobny procent trafił do zachodnich graczy. Za sprawą średnika w tytule, Anonymous;Code może wydawać się spokrewniony z popularną serią przygodówek 5pb., której najpopularniejszym reprezentantem jest gra Steins;Gate. W rzeczywistości produkcja jest jednak drugą odsłoną zupełnie nowego cyklu, któregp poza zespołem deweloperskim oraz osobą głównego projektanta i scenarzysty (Chiyomaru Shikura) tematycznie nie łączą żadne więzi z poprzednikiem. Pierwsza część cyklu, zatytułowana Occultic;Nine, ukazała się w 2017 roku.

Fabuła

Akcja Anonymous;Code rozgrywa się w Japonii pod koniec lat 30. XXI wieku. Historia rozpoczyna się 6 lutego 2036, kiedy to światem wstrząsa potężna katastrofa, wywołana masowymi i niekontrolowanymi błędami w działaniu globalnych systemów komputerowych. W swoim następstwie doprowadza ona do zniszczenia wielu największych miast świata. Niestety według kalkulacji naukowców kataklizm ma szansę powtórzyć się w 2038 roku. Aby znaleźć sposób na jego powstrzymanie inżynierowie używają potężnego superkomputera Gaia do uruchomienia symulacji całej planety, która jak mają nadzieję pozwoli im poznać niezbędne odpowiedzi. Wkrótce odkrywają jednak ze zdziwieniem, że żyjący w symulacji ludzie stworzyli własny symulator Ziemi, co więcej powoli podejrzewają, że sami żyją w cyfrowym świecie zbudowanym przez wyższe i tajemnicze istoty. Głównym bohaterem gry jest szesnastoletni haker Takaoka Pollon, który dysponuje specjalna umiejętnością pozwalającą mu na wpływanie na rzeczywistości i zapobieganie różnego rodzaju tragediom.

Mechanika

Anonymous;Code to klasyczne dwuwymiarowe visual novel. Oznacza to, że przez większą część gry, czytamy i wysłuchujemy dialogów postaci, przeważnie mając na nie niewielki wpływ. Kluczowym elementem zabawy jest system pozwalający nam na zapisywanie stanu rzeczywistości, przeżywanie kolejnych wydarzeń i zdobywanie o nich wiedzy, a następnie wczytywanie wcześniejszego „stanu gry” i wykorzystanie posiadanych informacji do zmiany przebiegu wydarzeń. W zależności od naszych działań możemy odblokować jedno z wielu alternatywnych zakończeń kampanii.

Kwestie techniczne

Podobnie jak w Occultic;Nine, oprawa graficzna tytułu oparta została w całości na dwuwymiarowych i animowanych grafikach. Wszystkie dialogi postaci zostały zdubbingowane przez profesjonalnych aktorów.

Ostatnia modyfikacja 30 marca 2018

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Anonymous;Code: 12+

PS4
PC
Switch