Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweXONEPSVPCPS4
Okładka Psycho-Pass: Mandatory Happiness (XONE)

Psycho-Pass: Mandatory Happiness

Opracowana przez japońskie studio 5pb. gra przygodowa z gatunku visual novel. Fabuła Psycho-Pass: Mandatory Hapiness osadzona została w uniwersum popularnej serii anime i toczy się równolegle do wydarzeń zawartych w pierwszym sezonie serialu.

Przygodowe | cyberpunk | science fiction | detektywistyczne | manga i anime | dystopia | visual novel

Okładka Psycho-Pass: Mandatory Happiness (XONE)

producent: 5pb.

wydawca: 5pb.

Strona oficjalna

data premiery gry:

28maj2015

XONE

24mar2016

PS4 PSV

24kwi2017

PC

Psycho-Pass: Mandatory Happiness to wydana na platformę PC, PS4 itd. japońska przygodówka typu visual novel. Opracowało ją specjalizujące się w tym gatunku studio 5pb., czyli autorzy m.in. Corpse Party: Blood Drive oraz Robotics;Notes.

Fabuła

Gra osadzona jest w uniwersum japońskiego serialu animowanego Psycho-Pass, a jej kampania toczy się równolegle do pierwszego sezonu. Fabuła prezentuje ponurą wizję 2113 roku, gdzie komputerowy System Sibil bezustannie monitoruje działania, myśli oraz stan emocjonalny wszystkich obywateli i na tej podstawie oblicza prawdopodobieństwo popełnienia przez daną osobę przestępstwa. Jeśli wynik będzie zbyt wysoki, za człowiekiem wysyłane są oddziały policyjne, których zadaniem jest przeprowadzenie aresztowania lub zgładzenie celu na miejscu.

Psycho-Pass: Mandatory Happiness opowiada historię dwóch nowych członków oddziału Dywizji Numer 1 wchodzącej w skład Departamentu Dochodzeń Kryminalnych, czyli grupy zajmującej się realizowaniem wyroków Systemu Sibil. Pierwszym z nich jest Takuma Tsurugi, czyli Egzekutor, który sam był skazany na zgładzenie z powodu zbyt wysokiego wyniku, ale ocalił życie, dołączając do służb ścigania. Drugą postacią jest Nadeshiko Kugatachi – mężczyzna o wykasowanej pamięci, pełniący rolę Inspektora, czyli osoby mającej nadzorować działania Egzekutorów. Sami wybieramy, w którego z tych bohaterów się wcielimy.

Mechanika

Wydana na platformę PC, PS4 itd. gra Psycho-Pass: Mandatory Happiness to klasyczna przygodówka typu visual novel. Oznacza to, że przez większość czasu biernie śledzimy rozwój fabuły, prezentowanej za pomocą tekstu, obrazków i krótkich sekwencji animowanych. Co pewien czas zostajemy postawieni przed wyborem kilku alternatywnych akcji i dokonane wtedy decyzje w istotny sposób wpływają na dalszy rozwój fabuły, kierując ją ostatecznie na jedną z kilku alternatywnych ścieżek. Tym samym, aby poznać wszystkie opowieści, grę trzeba przejść wielokrotnie

Pomimo podążania typowymi ścieżkami visual novel Psycho-Pass: Mandatory Happiness oferuje więcej swobody i nieliniowości niż większość konkurencji w tym gatunku. Wybór bohatera na początku zabawy diametralnie zmienia sposób dalszego rozwoju fabuły. Ponadto mniejszych i większych decyzji jest całe zatrzęsienie i wszystkie one wpływają także na wyniki przyznawane przez System Sibil. Powoduje to, że mniej ostrożni gracze mogą zakończyć zabawę przedwcześnie i z nierozwiązanymi sprawami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Psycho-Pass: Mandatory Happiness

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Psycho-Pass: Mandatory Happiness

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3 3.1 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 2 GB Intel HD Graphics 4000 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10
Minimalne: Intel Core i3 3 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 2 GB Intel HD Graphics 4000 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8/10

NIS America zaleje pecety i konsole japońskimi grami
NIS America zaleje pecety i konsole japońskimi grami

wiadomość19 lutego 2017

Specjalizująca się w tworzeniu anglojęzycznych wersji japońskich gier firma NIS America opublikowała plan wydawniczy na ten rok. Przy okazji zapowiedziano kilka nowych tytułów, w tym Tokyo Tattoo Girls, Touhou Kobuto V: Burst Battle, Culdcept Revolt oraz RPG Maker Fes.

PC
XONE
PS4
PSV