Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Remnant: From the Ashes (PC)

Remnant: From the Ashes

Kooperacyjna gra akcji TPP z elementami RPG, w której trafiamy do postapokaliptycznego uniwersum i stawiamy czoła potworom zwanym The Root. Remnant: From the Ashes zostało opracowane przez studio Gunfire Games (autorów Darksiders III).

Akcji | TPP | postapokalipsa | elementy RPG | TPS | kooperacja | strzelanki | Role-playing shooter | soulslike | urban fantasy | Xbox Game Pass

Okładka Remnant: From the Ashes (PC)

data premiery gry:

20sie2019

PC PS4 XONE

Remnant: From the Ashes to kooperacyjna gra akcji z elementami RPG, opracowana przez studio Gunfire Games (autorów trzeciej odsłony popularnego cyklu Darksiders). Tytuł pojawił się na rynku nakładem firmy Perfect World Entertainment.

Fabuła

Remnant: From the Ashes zabiera nas do postapokaliptycznego uniwersum, w którym świat został opanowany przez kreatury znane jako The Root. Ci, którym udało się przeżyć, każdego dnia muszą walczyć o przetrwanie, jednocześnie starając się znaleźć sposób na odesłanie najeźdźców tam, skąd przybyli.

Gameplay

W Remnant: From the Ashes akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja oddaje w nasze ręce trzy klasy postaci zwane Scrapper, Ex-Cultist oraz Hunter, specjalizujące się w walce na bliskim, średnim oraz dalekim dystansie; rozwój postaci jest jednak elastyczny i pozwala na sporą personalizację. W trakcie zabawy przemierzamy generowane proceduralnie światy, których topografia i rozmieszczenie przeciwników zmienia się za każdym razem, gdy je odwiedzamy. Przychodzi nam zwiedzić spustoszoną Ziemię, ale też zupełnie obce krainy, jak pustkowia Rhom, Labirynt czy porośnięta dżunglą Yaesha. Stawiamy czoła zróżnicowanym przeciwnikom; wśród adwersarzy można znaleźć zarówno mniejsze potwory atakujące w grupach, jak i gigantyczne maszkary pełniące rolę bossów.

W toku zmagań zdobywamy punkty doświadczenia i odblokowujemy nowe zdolności zwiększające nasze szanse na przetrwanie. Poza tym swój potencjał bojowy podnosimy, ulepszając posiadane uzbrojenie lub zaopatrując się w coraz lepszy ekwipunek; przedmioty można nabyć u handlarzy (których sprowadzamy do swojej bazy wypadowej) albo stworzyć samodzielnie, korzystając z systemu craftingu.

Gra posiada trójwymiarową grafikę przyzwoitej jakości. Na uwagę zasługują zwłaszcza szczegółowe projekty przeciwników.

Coop

Remnant: From the Ashes dopuszcza zabawę w pojedynkę, ale grę opracowano z myślą o trybie współpracy. Gracze mogą łączyć się w maksymalnie trzyosobowe drużyny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-3  

Nośnik: 31+ GB

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 552 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,8 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 142,99 PLN

Gry podobne do Remnant: From the Ashes

Klasyfikacja PEGI Remnant: From the Ashes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Remnant: From the Ashes

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-7350K 4.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB Radeon RX 470 lub lepsza
  • Windows 7/8/10 64-bit
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i5-4590 3.7 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
  • Windows 7/8/10 64-bit
PS Plus w marcu: m.in. Remnant: From the Ashes i Final Fantasy 7 Remake
PS Plus w marcu: m.in. Remnant: From the Ashes i Final Fantasy 7 Remake

wiadomość26 lutego 2021

Poznaliśmy gry, do których dostęp mają otrzymać subskrybenci abonamentu PlayStation Plus w marcu. Na liście znalazły się między innymi Final Fantasy VII Remake oraz Remnant: From the Ashes.

Remnant: From the Ashes – rozdano ponad 10 milionów kopii gry
Remnant: From the Ashes – rozdano ponad 10 milionów kopii gry

wiadomość22 sierpnia 2020

Firma Perfect World Entertainment poinformowała, że ponad 10 milionów użytkowników Epic Games Store odebrało grę Remnant: From the Ashes w trakcie darmowego tygodnia.

Remnant: From the Ashes od dziś za darmo w Epic Games Store
Remnant: From the Ashes od dziś za darmo w Epic Games Store

wiadomość13 sierpnia 2020

Zgodnie z zapowiedziami, kolejnymi grami, które będzie można zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store, będą Remnant: From the Ashes oraz obie odsłony cyklu Alto. Promocja rozpocznie się dziś o godzinie 17:00.

Dziś dwie gry za darmo w Epic Store. Za tydzień Remnant: From the Ashes
Dziś dwie gry za darmo w Epic Store. Za tydzień Remnant: From the Ashes

wiadomość6 sierpnia 2020

Przez następne siedem dni w Epic Games Store możemy za darmo odebrać kolejne dwa tytuły - Wilmot’s Warehouse oraz pierwszy epizod gry 3 out of 10. Natomiast w przyszłym tygodniu w nasze ręce trafi m.in. wydane w 2019 roku Remnant: From the Ashes.

Sukces Remnant: From the Ashes - milion sztuk w dwa miesiące
Sukces Remnant: From the Ashes - milion sztuk w dwa miesiące

wiadomość30 października 2019

Studio Gunfire Games pochwaliło się sprzedażą Remnant: From the Ashes. Produkcja trafiła już do miliona nabywców. Przy okazji twórcy zdradzili plany dalszego rozwoju gry.

PC
PS4
XONE