Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Remnant: From the Ashes (PC)

Remnant: From the Ashes

Kooperacyjna gra akcji TPP z elementami RPG, w której trafiamy do postapokaliptycznego uniwersum i stawiamy czoła potworom zwanym The Root. Remnant: From the Ashes zostało opracowane przez studio Gunfire Games (autorów Darksiders III).

Akcji | TPP | postapokalipsa | elementy RPG | multiplayer | TPS | kooperacja | strzelanki | Role-playing shooter | soulslike | urban fantasy | Xbox Game Pass

Okładka Remnant: From the Ashes (PC)

data premiery gry:

20sie2019

PC PS4 XONE

Remnant: From the Ashes to kooperacyjna gra akcji z elementami RPG, opracowana przez studio Gunfire Games (autorów trzeciej odsłony popularnego cyklu Darksiders). Tytuł pojawił się na rynku nakładem firmy Perfect World Entertainment.

Fabuła

Remnant: From the Ashes zabiera nas do postapokaliptycznego uniwersum, w którym świat został opanowany przez kreatury znane jako The Root. Ci, którym udało się przeżyć, każdego dnia muszą walczyć o przetrwanie, jednocześnie starając się znaleźć sposób na odesłanie najeźdźców tam, skąd przybyli.

Mechanika

W Remnant: From the Ashes akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja oddaje w nasze ręce kilka klas postaci, z których każda posiada indywidualny zestaw umiejętności oraz mocnych i słabych stron. W trakcie zabawy przemierzamy generowane proceduralnie światy i stawiamy czoła zróżnicowanym przeciwnikom; wśród adwersarzy można znaleźć zarówno mniejsze potwory atakujące w grupach, jak i gigantyczne maszkary pełniące rolę bossów.

W toku zmagań zdobywamy punkty doświadczenia i odblokowujemy nowe zdolności zwiększające nasze szanse na przetrwanie. Poza tym swój potencjał bojowy podnosimy, ulepszając posiadane uzbrojenie lub zaopatrując się w coraz lepszy ekwipunek; przedmioty można nabyć u handlarzy (których sprowadzamy do swojej bazy wypadowej) albo stworzyć samodzielnie, korzystając z systemu craftingu.

Tryby gry

Remnant: From the Ashes dopuszcza zabawę w pojedynkę, ale grę opracowano z myślą o trybie współpracy. Gracze mogą łączyć się w maksymalnie trzyosobowe drużyny.

Kwestie techniczne

Remnant: From the Ashes posiada trójwymiarową grafikę przyzwoitej jakości. Na uwagę zasługują zwłaszcza szczegółowe projekty przeciwników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-3  

Nośnik: 31+ GB

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 329 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,8 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 142,99 PLN

Gry podobne do Remnant: From the Ashes

Klasyfikacja PEGI Remnant: From the Ashes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Remnant: From the Ashes

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4590 3.7 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-7350K 4.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB Radeon RX 470 lub lepsza, Windows 7/8/10 64-bit

Sukces Remnant: From the Ashes - milion sztuk w dwa miesiące
Sukces Remnant: From the Ashes - milion sztuk w dwa miesiące

wiadomość30 października 2019

Studio Gunfire Games pochwaliło się sprzedażą Remnant: From the Ashes. Produkcja trafiła już do miliona nabywców. Przy okazji twórcy zdradzili plany dalszego rozwoju gry.

Remnant From the Ashes – aktualizacja dodała loch Leto’s Lab
Remnant From the Ashes – aktualizacja dodała loch Leto’s Lab

wiadomość20 września 2019

Gra Remnant: From the Ashes otrzymała aktualizację z nową zawartością, obejmującą m.in. dodatkowy loch, w którym możemy się zmierzyć z nieznanymi wcześniej przeciwnikami.

Remnant: From the Ashes doczeka się trybu przygody
Remnant: From the Ashes doczeka się trybu przygody

wiadomość25 sierpnia 2019

Twórcy Remnant: From the Ashes zapowiedzieli, że za mniej więcej tydzień do gry trafi tryb przygody, który pozwoli na łatwiejsze zdobycie przedmiotów oraz poznanie innych bossów. Oprócz tego do produkcji będzie stale dodawana nowa zawartość.

Premiera Remnant From the Ashes - trudna gra akcji zalicza udany debiut
Premiera Remnant From the Ashes - trudna gra akcji zalicza udany debiut

wiadomość20 sierpnia 2019

Na rynku zadebiutował Remnant: From the Ashes, czyli gra akcji od autorów Darksiders III. Produkcja zbiera dobre recenzje i spotkała się z ciepłym przyjęciem przez graczy.

Remnant From the Ashes - widowiskowy zwiastun z PC Gaming Show
Remnant From the Ashes - widowiskowy zwiastun z PC Gaming Show

wiadomość10 czerwca 2019

Podczas konferencji PC Gaming Show zaprezentowano zwiastun fabularny Remnant: From the Ashes - ciekawie zapowiadającej się kooperacyjnej gry akcji od studia Gunfire Games. Premiera tytułu jeszcze w tym roku.

PC
PS4
XONE