Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka S.W.I.N.E. HD Remaster (PC)

S.W.I.N.E. HD Remaster PC

SWINE HD Remaster

Odświeżona wersja strategii czasu rzeczywistego (RTS) z 2001 roku, w której bierzemy udział w wojnie pomiędzy państwami świń i królików.

Strategiczne | science fiction | RTS | humorystyczne | multiplayer | reedycje/remastery/remaki

PC Windows
Okładka S.W.I.N.E. HD Remaster (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23maja2019

23maja2019

Steam

S.W.I.N.E. HD Remaster to zabawna gra strategiczna, w której uczestniczymy w konflikcie dwóch zwaśnionych ras: świń i królików. Produkcja jest odświeżoną wersją gry z 2001 roku i oferuje kilka ciekawych pomysłów w zakresie mechaniki rozgrywki. Odświeżone wydanie omawianego tytułu zostało opracowane i wydane przez węgierską firmę Kite Games, założoną przez kilku deweloperów ze studia StormRegion, czyli ludzi, którzy stworzyli kiedyś oryginalną wersję (wydawcą tamtej gry była nieistniejąca już firma Fishtank Interactive).

Fabuła

Świńska armia pod przywództwem generała SteelFanga przekroczyła granice marchewkowego kraju i zaatakowała jego pokojowych mieszkańców, błyskawicznie przejmując kontrolę nad terytorium. Zepchnięte do defensywy króliki są zmuszone do stosowania taktyk typowych dla wojny partyzanckiej. W toku kampanii fabularnej gracz wciela się w dowódców obu stron konfliktu.

Mechanika

S.W.I.N.E. HD Remaster to strategia należąca do podgatunku RTS. W przeciwieństwie do wielu innych gier tego typu, w tytule Kite Games rozgrywka skupia się na warstwie taktycznej, czyli kontrolowaniu wojsk w trakcie bitwy. Gracze mogą kierować wieloma różnymi jednostkami, przy czym mowa tu zarówno o piechocie, jak i pojazdach – lekkich i ciężkich czołgach, artylerii, pojazdach zwiadowczych, a nawet samolotach.

W S.W.I.N.E. HD Remaster nie znajdziemy natomiast budowania baz ani zbierania zasobów – zamiast tego za wykonywane misje otrzymujemy tzw. punkty strategiczne, które wydajemy, by stopniowo powiększać i rozwijać armię, a także aktywować niektóre zdolności specjalne poszczególnych jednostek.

Twórcy ze studia Kite Games wprowadzili kilka poprawek względem oryginalnej edycji S.W.I.N.E.zwiększono zasięg tzw. zoomu (możemy bardziej oddalać kamerę) i usprawniono kierowanie jednostkami.

Tryby gry

W S.W.I.N.E. HD Remaster możemy grać samotnie lub z innymi. Osoby preferujące rozgrywkę single player znajdą w tej produkcji rozbudowaną kampanię fabularną, na którą składa się kilkadziesiąt różnych misji. Tytuł oferuje także możliwość toczenia pojedynczych bitew z przeciwnikami kontrolowanymi przez komputer.

Gracze zainteresowani trybami sieciowymi mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności taktycznych w starciu z żywym wrogiem. Gra pozwala toczyć pojedyncze lokalne bitwy (oparte o LAN lub sieć Internet) i oferuje kilka zróżnicowanych map i trybów gry (Deathmatch, Capture the Flag, Destroy the Base).

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna S.W.I.N.E. HD Remaster została odświeżona, by lepiej pasować do współczesnych standardów. Podniesiono ogólną rozdzielczość wyświetlanego obrazu (także interfejsu) i znacznie zwiększono szczegółowość tekstur, dzięki czemu produkcja prezentuje się całkiem przyzwoicie. Twórcy dodali też wsparcie dla współczesnych ekranów w formacie widescreen (16:9) i poprawili animacje niektórych modeli (dodano np. ruszające się podwozia pojazdów). Nie zdecydowano się natomiast na ingerencję w pełen humoru styl artystyczny oraz ścieżkę dźwiękową.

Wraz z grą otrzymujemy też cyfrowy artbook, w którym znaleźć można niepokazywane nigdy wcześniej grafiki koncepcyjne, oraz film Making of S.W.I.N.E. przedstawiający kulisy prac nad poprawioną wersją gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2,8+ GB

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Klasyfikacja PEGI S.W.I.N.E. HD Remaster

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe S.W.I.N.E. HD Remaster

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/10
Minimalne: Intel Atom N270 1.6 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB GeForce 6600 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows XP SP3