Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka S.W.I.N.E. (PC)

Ś.W.I.N.I.A. PC

S.W.I.N.E. | SWINE

S.W.I.N.E. to zabawna strategia czasu rzeczywistego, której tematem jest wojna pomiędzy dwoma państwami: świń i królików. Gracze mogą się wcielić w dowódcę armii jednej z walczących stron i swym geniuszem taktycznym doprowadzić ją do zwycięstwa.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka S.W.I.N.E. (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4grudnia2001

26lutego2002

pudełko PL

S.W.I.N.E. to zabawna strategia czasu rzeczywistego, której tematem jest wojna pomiędzy dwoma państwami: świń i królików. 3 sierpnia świńska armia pod przywództwem SteelFang’a przekroczyła granicę marchewkowego państwa i zaatakowała jego lubujących pokój mieszkańców. W ciągu zaledwie dwóch tygodni większość terenu tego kraju została zniszczona, a stolica znalazła się pod oblężeniem. W obliczu tej klęski i niemożności przeciwstawienia się wrogowi twarzą w twarz, jedyną nadzieją królików na odparcie najeźdźcy stała się dobrze zorganizowana wojna podjazdowa. Gracze mogą się wcielić, zarówno w dowódcę sił króliczych, jak i świńskich. A następnie w szeregu zajmujących misji (po 15 dla każdej rasy) udowodnić wszystkim swą wartość. Do dyspozycji grających oddano wiele różnorodnych jednostek: czołgi lekkie i ciężkie, pojazdy zwiadowcze, artylerię, wsparcie lotnicze, itp. Gra oferuje trójwymiarową oprawę graficzną, uwzględniającą zmienne warunki atmosferyczne oraz doskonale modelowany teren. Całość została okraszona porcją dobrego humoru.

  • Opcje rozgrywki wieloosobowej za pośrednictwem sieci lokalnej lub Internetu.
  • Dziesięć wieloosobowych poziomów, kilka trybów rozgrywki, między innymi: Deathmatch, Capture the Flag, Destroy the Base itp.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 283 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Wymagania wiekowe S.W.I.N.E.

12+

Wymagania sprzętowe Ś.W.I.N.I.A.

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 600MHz
  • 256MB RAM
  • akcelerator 3D
Ś.W.I.N.I.A. - recenzja gry
Ś.W.I.N.I.A. - recenzja gry

Recenzja 11 marca 2002, 09:32

Opiszmy jednak całość po kolei. Po wybraniu strony konfliktu i wysłuchaniu raportu o panującej sytuacji przechodzimy do wykonywania właściwych zadań. Na początku jest odprawa, na której dowiadujemy się o celach misji, przewidywanej liczebności wrogich oddziałów i ich wyposażeniu, wielkości mapy oraz pogodzie. Następnie przechodzimy do specjalnego ekranu, na którym możemy skompletować wojska. Przy czym nasz wybór ograniczony jest obecnie dostępnym sprzętem oraz liczbą „specjalnych punktów zwycięstwa”, (czyli punktów, które możemy wydać). Każda jednostka ma swój koszt, a ponadto można jeszcze dokupić specjalne dodatki podnoszące jej wartość bojową, są to np. większa odporności pancerza, większa ilość amunicji, więcej paliwa, przyrządy optyczne zwiększające zasięg widzenia, itd. Jeżeli nie wydamy wszystkich punktów to możemy je wykorzystać podczas trwania misji w dwojaki sposób, tj. zamawiając nowy pojazd (zostanie on przetransportowany na pole bitwy śmigłowcem), lub też wzywając wsparcie bombowców. Przy tej okazji muszę powiedzieć o dużej wadzie gry. Otóż, zarówno armia świńska jak i zajęcza dysponują arsenałem złożonym z dwunastu typów jednostek, które praktycznie rzecz biorąc różnią się między sobą jedynie wyglądem. Obie strony mają wóz dowodzenia, wóz rozpoznawczy, czołg lekki, pojazd saperski, moździerz, artylerię, wyrzutnię rakiet, ciągnik, wsparcie lotnicze (bombowiec), śmigłowiec transportowy, ruchomą fortecę o napędzie atomowym, a jedyną różnicą między obiema armiami jest czołg ciężki po stronie świń i niszczyciel czołgów po stronie zajęcy.