Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4Switch
Okładka AI: The Somnium Files (PC)

AI: The Somnium Files

Detektywistyczna gra przygodowa z elementami visual novel, w której staramy się rozwiązać zagadkę morderstw mających miejsce w zaawansowanym technologicznie, współczesnym Tokio. Gra została stworzona przez autorów serii Zero Escape.

Przygodowe | thriller | detektywistyczne | elementy logiczne | visual novel

Okładka AI: The Somnium Files (PC)

data premiery gry:

17wrz2019

PC PS4 Switch

Wydane na Switch, PC i PS4 AI: The Somnium Files jest detektywistyczną grą przygodową z elementami visual novel. W produkcji tej staramy się rozwiązać zagadkę morderstw popełnianych w zaawansowanym technologicznie, ale mniej więcej współczesnym Tokio. Za jej stworzenie odpowiada studio Spike Chunsoft Kotaru Uchikoshiego.

Fabuła

W niedalekiej przyszłości w Tokio zostają znalezione zwłoki z wyłupionym okiem. Gracze wcielają się w rolę detektywa o imieniu Kaname Date, który stara się wytropić stojącego za zbrodnią seryjnego mordercę.

Mechanika

Rozgrywka w AI: The Somnium Files polega na uważnym śledzeniu dialogów, obserwowaniu lokacji i analizowaniu ukrytych poszlak. W grze znalazła się plejada barwnych postaci, które bardzo często z różnych względów ukrywają przed nami prawdę. Zamiast lewego oka nasz protagonista ma implant ze specjalnym procesorem, obdarzony sztuczną inteligencją. Dzięki niemu detektyw posiada umiejętność „wchodzenia” do wspomnień przesłuchiwanych i wyciągania informacji prosto z ich głów.

Tryby gry

AI: The Somnium Files posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

AI: The Somnium Files posiada trójwymiarową oprawę graficzną, która jednak jest stylizowana w taki sposób, by przypominać dwuwymiarowe rysunki. Projekty postaci i lokacji zostały przygotowane w charakterystycznym dla wielu azjatyckich produkcji, mangowym stylu. Za ich wykonanie odpowiada Yusuke Kozaki (Fire Emblem Awakening, No More Heroes).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI AI: The Somnium Files

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe AI: The Somnium Files

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i7-3770 3.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows 7 64-bit

PC
PS4
Switch