Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCSwitch
Okładka Dark Devotion (PS4)

Dark Devotion

Dark Devotion to dwuwymiarowa gra akcji autorstwa francuskiego zespołu Hibernian Workshop. Produkcja przenosi nas do ponurej krainy fantasy, rządzonej przez wszechpotężny kościół.

Akcji | fantasy | platformówki | elementy RPG | 2D | indie | side-scroll

Okładka Dark Devotion (PS4)

data premiery gry:

25kwi2019

PC

24paź2019

PS4 Switch

Dark Devotion to gra akcji wzbogacona elementami RPG. Produkcję opracowało francuskie studio Hibernian Workshop.

Fabuła

Akcja Dark Devotion osadzona jest w mrocznej krainie fantasy, w której Kościół za pomocą terroru rządzi nad całą ludzkością. Wcielamy się w młodą wojowniczkę jednego z religijnych zakonów, wysłaną z misją spenetrowania opanowanej przez demoniczne siły ponurej świątyni, która od stuleci jest miejscem, gdzie śmiałkowie mogą dowieść siły swojej wiary i zasłużyć na zbawienie.

Mechanika

Dark Devotion na pierwszy rzut oka może przypominać platformówkę, ale w rzeczywistości jest to dwuwymiarowa gra akcji doprawiona elementami RPG. Przede wszystkim nasza postać nie może skakać. Zamiast tego porusza się jedynie w prawą lub lewą stronę ekranu i potrafi korzystać z drabin. Podczas zabawy większość czasu spędzamy na eksploracji, unikaniu pułapek, rozwiązywaniu zagadek oraz przede wszystkim walce.

System walki jest stosunkowo prosty, ale same starcia nie należą do łatwych, przez co śmierć postaci zdarza się regularnie. Bohaterka potrafi walczyć za pomocą różnorodnej broni białej (m.in. mieczy, toporów i kos) i łuku, robić przewroty oraz korzystać z tarczy do blokowania ciosów wrogów. Z czasem uczy się także kilku zaklęć. Wszystkie ruchy wykonywane są stosunkowo powolnie, przez co trzeba umiejętnie dobierać momenty ataków i przewidywać posunięcia nieprzyjaciół.

Istotną rolę w rozgrywce odgrywa wiara. Reprezentuje ją specjalny pasek, który napełniamy, zabijając wrogów, a zużywamy podczas modlitw aktywujących magiczne obiekty, np. zamki w niektórych drzwiach czy posągi leczące nas z infekcji. Rozwój postaci realizowany jest głównie poprzez gromadzenie i ulepszanie uzbrojenia oraz pancerzy, w czym pomaga nam kowal, którego siedziba zlokalizowana jest w jednym z niewielu bezpiecznych miejsc w świątyni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dark Devotion

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dark Devotion

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3-6100 3.7 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GT 730 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-540 3.06 GHz / AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 240 / Radeon HD 5570 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7 64-bit

Dark Devotion - sukces gry akcji zainspirowanej serią Dark Souls na Kickstarterze
Dark Devotion - sukces gry akcji zainspirowanej serią Dark Souls na Kickstarterze

wiadomość15 października 2017

Studiu Hibernian Workshop udało się zebrać środki potrzebne na dokończenie produkcji Dark Devotion, czyli dwuwymiarowej gry akcji z elementami RPG, która pełnymi garściami czerpie z serii Dark Souls. Projekt można przetestować już teraz dzięki udostępnieniu przez autorów wersji demonstracyjnej.

PC
PS4
Switch