Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 czerwca 2017, 18:28

autor: Vergil

Zapowiedziano Assassin’s Creed: Rebellion – darmową grę strategiczną z elementami RPG

Miłośnicy serii Assassin’s Creed nie będą w tym roku narzekać na nudę. Oprócz zbliżającego się wielkimi krokami Origins, zagrają w jeszcze jedną produkcję osadzoną w tym uniwersum – mowa o mobilnym Assassin’s Creed: Rebellion od studia Behaviour Interactive (twórców Dead by Daylight).

Jeśli zapoznając się z dziejami bractwa Asasynów, odnosicie wrażenie, że sami pokierowalibyście lepiej jego działaniami, zapowiedziane przez Ubisoft Assassin’s Creed Rebellion może okazać się grą skrojoną na miarę Waszych potrzeb. Firma Ubisoft nawiązała współpracę z zespołem Behaviour Interactive Studio, której owocem będzie… strategia czasu rzeczywistego z elementami RPG.

Produkcja zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, gdzie będzie dystrybuowana w modelu free-to-play, a jej premiera ma się odbyć jeszcze w tym roku. Oficjalnej zapowiedzi towarzyszy zwiastun, na którym możecie zobaczyć bohaterów, jacy zostaną oddani w nasze ręce. W oczy rzuca się przede wszystkim oryginalna stylistyka przywodząca na myśl… figurki amiibo.

Assassin's Creed Rebellion zabierze nas w podróż do piętnastowiecznej Hiszpanii. Dzięki nowej wersji Animusa, w grze ma pojawić się ponad czterdzieści rozmaitych osobistości – mowa zarówno o postaciach znanych z gier (Ezio, Shao Jun, Claudia, Machiavelli) i filmów (Aguilar), jak i o dwudziestu zupełnie nowych bohaterach wykreowanych specjalnie na potrzeby omawianej pozycji.

W trakcie zabawy będziemy zarządzać fortecą, która ma służyć jako baza wypadowa – to właśnie z niej tytułowi zabójcy będą wyruszać na kolejne misje. Zdobywając kolejne poziomy, rozbudujemy ją o nowe pomieszczenia i zaopatrzymy w świeże wyposażenie, co z kolei pozwoli na ulepszanie poszczególnych jednostek. W grze ma się pojawić rozbudowany system craftingu, dzięki któremu nasi Asasyni otrzymają coraz potężniejszy ekwipunek.

Czy Ezio nauczy się hiszpańskiego, czy też Aguilar weźmie od niego kilka lekcji włoskiego? To pytanie pozostaje jeszcze bez odpowiedzi… - Zapowiedziano Assassin’s Creed: Rebellion – darmową grę strategiczną z elementami RPG - wiadomość - 2017-06-28
Czy Ezio nauczy się hiszpańskiego, czy też Aguilar weźmie od niego kilka lekcji włoskiego? To pytanie pozostaje jeszcze bez odpowiedzi…

Co się zaś tyczy stawianych przed nami zadań – na ten moment mowa o ich czterech typach: dwa pierwsze to misje typu Story i Legacy, w toku których pozyskamy fragmenty DNA niezbędne do odblokowania kolejnych Asasynów; trzecią pozycję zajmują zadania z kategorii Standard, dzięki którym zdobędziemy surowce niezbędne do ulepszania poszczególnych jednostek; na końcu stawki znalazły się zadania z kategorii Loot – ich realizacja zapewni nam materiały niezbędne do craftingu.

Na koniec warto nadmienić, że realizacja konkretnego celu ma się wiązać z koniecznością posłania do boju bohatera obdarzonego konkretnymi zdolnościami – przebieg rozgrywki będzie więc determinowany przez to, jak będzie wyglądać skomponowana przez nas drużyna zabójców.

To by było na tyle. Aktualnie nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na kolejną porcję konkretów, a przede wszystkim – na oficjalną datę premiery. Miejmy nadzieję, że zewnętrzny zespół dobrze „czuje temat”, a Rebellion okaże się czymś więcej niż tylko darmową (i potencjalnie ładnie wyglądającą) przystawką do głównej serii.