Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2017, 20:05

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Poznajcie Somerville - nowe dzieło współautora Inside i Limbo

Limbo i Inside opracowane przez studio PlayDead długo gościły na listach przebojów. Dino Patti, czyli jeden z współautorów tych produkcji, zapowiedział swój nowy projekt – mowa o Somerville, nad którym pracuje z Chrisem Olsenem pod banderą studia Jumpship.

Dino Patti, czyli jeden z założycieli studia PlayDead, opuścił szeregi zespołu po premierze jego najnowszego dzieła (mowa o ciepło przyjętym Inside), by wraz z Chrisem Olsenem założyć firmę Jumpship. Pierwszym owocem tej współpracy będzie Somerville. Cóż to takiego? Na dobry początek rzućmy okiem na oficjalny zwiastun.

Niestety na ten moment nie wiemy zbyt wiele na temat samej gry. Twórcy opisują ją jako „przygodę science fiction stanowiącą kronikę życia kluczowych postaci u progu globalnej katastrofy”. Fragmenty rozgrywki opublikowane przez Olsena na jego twitterowym profilu wskazują na to, że akcję będziemy obserwować z boku, a w trakcie rozgrywki oprócz eksploracji zajmiemy się także walką z pozaziemskimi istotami.

Tytuł jest obecnie we wczesnej fazie produkcji, zatem jego premiera nie nastąpi raczej zbyt prędko – z tego też względu nie poznaliśmy jeszcze platform docelowych, aczkolwiek pecet wydaje się pewniakiem. Ba, twórcy nie sprecyzowali nawet gatunku, jaki będzie reprezentował – można się jednak domyślać, że otrzymamy platformową grę akcji, której będzie blisko do wyżej wspomnianego Inside.

Tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na kolejne informacje i mieć nadzieję, że nie przybędzie nam w tym czasie za dużo siwych włosów.

Co takiego jest w tej niepozornej planecie, że obce cywilizacje tak bardzo lubią ją najeżdżać? Być może Somerville udzieli nam odpowiedzi na to pytanie. - Poznajcie Somerville - nowe dzieło współautora Inside i Limbo - wiadomość - 2017-06-27
Co takiego jest w tej niepozornej planecie, że obce cywilizacje tak bardzo lubią ją najeżdżać? Być może Somerville udzieli nam odpowiedzi na to pytanie.

O ile nazwisko Dino Patti’ego może być znane wielu graczom, o tyle Chrisa Olsena już niekoniecznie. Otóż mowa o animatorze filmowym, który maczał palce przy takich produkcjach, jak Thor, Skyfall czy choćby Avengers: Czas Ultrona. Za jakiś czas przekonamy się o tym, czy zdobyte w ten sposób doświadczenie uda mu się przenieść na poletko gier wideo.