Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2017, 20:33

autor: Ender

Rodzina założycieli Ubisoftu wciąż walczy z wrogim przejęciem przez koncern Vivendi

Yves Guillemot, założyciel i prezes Ubisoftu, walczy z perspektywą wrogiego przejęcia spółki przez koncern Vivendi. Rodzina biznesmena zwiększyła właśnie swoje udziały w firmie, starając się przeciwdziałać planom konkurenta, który według plotek chce jeszcze w tym roku przejąć kontrolę nad producentem serii Assassin's Creed.

Serwis Reuters poinformował właśnie, że rodzina Yvesa Guillemota, prezesa i założyciela Ubisoftu, po raz kolejny zwiększa swoje udziały w firmie oraz przekonuje innych akcjonariuszy, by postawili tamę planom koncernu Vivendi, który szykuje się do wrogiego przejęcia. Vivendi posiada w tej chwili blisko 27 procent udziałów w Ubisofcie i systematycznie zwiększa je już od kilkunastu miesięcy. Dla porównania, po ostatnich zakupach rodzina Guillemot znajduje się w tej chwili w posiadaniu zaledwie 13,6 procenta wszystkich akcji, co daje jej nieco ponad 20 procent ogółu głosów decyzyjnych na spotkaniach akcjonariuszy. Według pogłosek, dzięki zakupowi kolejnych akcji Vivendi jeszcze w tym roku chce przejąć kontrolę nad radą nadzorczą spółki, co pozwoli decydować mu o jej dalszej przyszłości.

Ubisoft powstał w 1986 roku - Rodzina założycieli Ubisoftu wciąż walczy z wrogim przejęciem przez koncern Vivendi - wiadomość - 2017-06-28
Ubisoft powstał w 1986 roku

Przypomnijmy, że Vivendi to międzynarodowy koncern medialny z siedzibą w Paryżu. W jego posiadaniu znajduje się między innymi telewizyjno-filmowa grupa Canal+. Jakiś czas temu Vivendi wycofało się segmentu gier komputerowych, sprzedając swoje udziały w spółce Activision Blizzard. Pod koniec 2015 roku szefostwo koncernu zmieniło jednak zdanie, w agresywny sposób kupując francuską firmę Gameloft, znanego producenta i wydawcę gier mobilnych, który co ciekawe również założony został przez rodzinę Guillemot.

Yves Guillemot w aktywny sposób walczy z przejęciem swojej firmy, głośno przekonując pozostałych udziałowców do obranej przez siebie strategii rozwoju. Jest to o tyle trudne, że żaden z największych akcjonariuszy nie jest związany bezpośrednio z branżą elektronicznej rozrywki. Są to bowiem banki i fundusze inwestycyjne, które w poszukiwaniu szybkiego i gwarantowanego zysku bez problemu mogą pozbyć się swoich akcji na rzecz Vivendi.

Zgodnie z francuskim prawem, kiedy Vivendi wejdzie w posiadanie co najmniej 30 procent wszystkich akcji Ubisoftu, koncern musi złożyć ofertę całkowitego wykupienia firmy - Rodzina założycieli Ubisoftu wciąż walczy z wrogim przejęciem przez koncern Vivendi - wiadomość - 2017-06-28
Zgodnie z francuskim prawem, kiedy Vivendi wejdzie w posiadanie co najmniej 30 procent wszystkich akcji Ubisoftu, koncern musi złożyć ofertę całkowitego wykupienia firmy

Nowa strategia Ubisoftu objawia się pod postacią inwestycji w kolejne projekty, takie jak Mario + Rabbids: Kingdom Battle powstające we współpracy z Nintendo czy Beyond Good and Evil 2. Poszukując świeżych pomysłów, francuska firma wydaje się na razie ostrożna w sięganiu po sprawdzone, acz uśpione od pewnego czasu marki, takie jak np. Prince of Persia czy Splinter Cell. Yves Guillemot w wywiadzie opublikowanym na oficjalnym blogu Ubisoftu potwierdził, że na razie nie rozpoczęły się żadne prace nad kontynuacją przygód Sama Fishera. Producent jest jednak zainteresowany taką grą, jego szefostwo przegląda w tej chwili potencjalne projekty i propozycje deweloperów, ale najwcześniej usłyszmy o niej za dwa lub trzy lata. Wszystkie plany mogą jednak ulec drastycznym zmianom po przejęciu przez Vivendi.

  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft
  2. Oficjalna strona koncernu Vivendi
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.