Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Somerville (PC)

Somerville PC

Platformowa gra action-adventure 2,5D, w której gracze śledzą losy garstki osób starających się przetrwać inwazję obcej cywilizacji.

Akcji | science fiction | skradanki | platformówki | elementy przygodowe | indie | 2.5D | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Somerville (PC)

producent: Jumpship

wydawca: Jumpship

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2022

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Somerville jest platformową grą akcji opracowaną przez niezależny zespół Jumpship – studio założone przez Dino Patti’ego, czyli jednego ze współautorów bestsellerowych Inside oraz Limbo. Produkcja pojawiła się na platformie PC, a opowiada o losach garstki osób starających się przetrwać inwazję obcej cywilizacji.

Mechanika

W Somerville akcję obserwujemy z boku. Podobnie jak w wyżej wspomnianym Inside, zabawa polega na przemierzaniu rozległych poziomów i rozwiązywaniu mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek – nie brakuje tutaj również sekcji zręcznościowych, a także momentów, w których musimy przemykać z dala od wzroku przeciwników pozaziemskiego pochodzenia. Od czasu do czasu przychodzi nam też postrzelać do agresywnych kosmitów.

Kwestie techniczne

Wydane na platformę PC Somerville charakteryzuje się oryginalną, mroczną, a przy tym lekko kreskówkową oprawą graficzną. Za przygotowanie sfery wizualnej opisywanej pozycji odpowiadał Chris Olsen – animator filmowy, który brał udział w tworzeniu takich produkcji jak Thor, Avengers: Czas Ultrona oraz Skyfall.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Somerville

Wymagania wiekowe Somerville

12+

Poznajcie Somerville - nowe dzieło współautora Inside i Limbo
Poznajcie Somerville - nowe dzieło współautora Inside i Limbo

wiadomość27 czerwca 2017

Limbo i Inside opracowane przez studio PlayDead długo gościły na listach przebojów. Dino Patti, czyli jeden z współautorów tych produkcji, zapowiedział swój nowy projekt – mowa o Somerville, nad którym pracuje z Chrisem Olsenem pod banderą studia Jumpship.