Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Rising Kingdoms (PC)
OkładkaRising Kingdoms (PC)

Rising Kingdoms PC

Rozbudowana gra strategiczna, za której przygotowanie odpowiadają doświadczeni programiści z bułgarskiego studia developerskiego Haemimont Games, twórcy między innymi takich pozycji jak Tzar: the Burden of the Crown, Celtic Kings: Rage of War i Nemesis of the Roman Empire.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rising Kingdoms Premiera PC

10czerwca2005

pudełko PL

8października2010

producent: Haemimont Games wydawca: Black Bean Games wydawca PL: Axel Springer Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rising Kingdoms to rozbudowana gra strategiczna, za której przygotowanie odpowiadają doświadczeni programiści z bułgarskiego studia developerskiego Haemimont Games, twórcy między innymi takich pozycji jak Tzar: the Burden of the Crown, Celtic Kings: Rage of War i Nemesis of the Roman Empire. W omawianym tytule, miłośnicy rozwijania własnego królestwa i rozgrywania bitew toczą zmagania w fantastycznym świecie o nazwie Equiada, gdzie smoki, czarodzieje, czy magiczne przedmioty nie są niczym nadzwyczajnym.

Grający mają do dyspozycji dwa główne tryby rozgrywki (w sumie 30 scenariuszów do przejścia). W trybie strategicznym stajemy na czele jednej z trzech głównych nacji: Ludzi, Darklingów oraz Foresterów, którzy w walce o dominację nad pozostałymi mogą przejąć kontrolę nad pięcioma mniejszymi rasami, żyjącymi w świecie programu (Trolle, Smoki, Elfy, Cienie i Nomadowie). Dopiero przy połączeniu własnych sił i możliwości tych niezależnych frakcji możliwe jest bowiem ostateczne pokonanie oponentów. Drugim trybem jest tzw. adventure mode, w którym pod kontrolą osób siedzących przed monitorami znajduje się jedynie grupa herosów (12 do wyboru, w tym między innymi Battle Angel, Sharpshooter, Axe Master) i kilka wybranych jednostek. Tutaj z kolei pojawia się ciekawy wątek fabularny, pozwalający na odkrycie mrocznych sekretów rządzących światem Equiada, historii upadku sławnych wodzów i ich królestw, potężnych antycznych artefaktów, wydarzeń związanych z powstaniem mistycznych kreatur, a nawet całych ras. Prowadzeni bohaterowie i oddziały opisani są szeregiem współczynników (atak, obrona, itp.) i awansują na kolejne poziomy doświadczenia. Mogą też korzystać z kilku umiejętności specjalnych (przeważnie są to czary, mocniejsze uderzenia).

Oprawa graficzna Rising Kingdoms stoi na dobrym poziomie wykonania i przywodzi na myśl wcześniejsze produkcje zespołu Haemimont Games oraz (w pewnym stopniu) cykl Heroes of Might & Magic czy trzecią część WarCrafta (wygląd jednostek, budynków, zróżnicowane środowisko, w jakim się poruszamy, rzut izometryczny, interfejs położony na dole ekranu, mapka po jego prawej stronie, etc.). Do tego dochodzi jeszcze opcja rozgrywki wieloosobowej, pozwalająca na jednoczesne zmagania aż ośmiu graczom (sieć lokalna lub Internet).

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 245 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rising Kingdoms

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Rising Kingdoms Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 800 MB HDD