Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2022, 17:59

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Game Pass z jeszcze jedną perełką w tym roku? Data premiery Somerville

Przygodówka akcji od współautora Inside oraz Limbo właśnie otrzymała datę premiery. Somerville będzie dostępne jeszcze w tym roku, również w Game Passie.

Źrodło fot. Twitter - @jumpshipstudio
i

O tym, że trwają prace nad Somerville, pierwszy raz usłyszeliśmy kilka lat temu. Dzisiaj wreszcie poznaliśmy datę premiery tej mrocznej przygodówki akcji w stylu Inside czy Limbo. Somerville zadebiutuje już 15 listopada tego roku. W produkcję będzie można wtedy zagrać też poprzez abonament Game Pass. Ogłoszeniu towarzyszy nowy zwiastun (poniżej).

Somerville jest dziełem niezależnego studia Jumpship. Porównania do Inside oraz Limbo nie pojawiają się bez przyczyny; nad grą pieczę sprawują bowiem Chris Olsen wraz z Dino Pattim, byłym dyrektorem generalnym oraz współzałożycielem studia Playdead, które stworzyło wyżej wymienione tytuły.

Samo Somerville przypomina wspomniane produkcje zarówno mroczno-kreskówkową oprawą graficzną, jak i platformową mechaniką w formacie 2,5D z elementami skradanki. Zważywszy doświadczenie deweloperów, możemy dostać perełkę i kandydata do tytułu „indyka” roku. Gra przedstawi los garstki osób, których dotykają następstwa inwazji obcej cywilizacji. Tak natomiast brzmi oficjalny opis Somerville:

Zanurz się w świecie zmyślnej narracji, wiodącej przez malownicze wioski. Przemierzaj drogi pełne niebezpieczeństw na rozpościerających się przed tobą terenach, aby odkryć tajemnice pozaziemskich przybyszów.

Somerville na premierę będzie dostępne na Steamie, Epic Games Store oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X/S. Jeśli gra Was zainteresowała, możecie śledzić ją na jej oficjalnym koncie na Twitterze.

  1. Somerville – oficjalna strona gry
E3 2021