Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 27 października 2022, 17:05

Dobra strategia WH40K i premierowy horror od dziś za darmo w Epic Store [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 na platformie Epic Games Store udostępnione zostaną dwie produkcje – Saturnalia oraz Warhammer 40,000: Mechanicus. Obie pozycje będzie można odebrać do 3 listopada.

Źródło fot. Player.it
i

[Aktualizacja] Saturnalia i Warhammer 40,000: Mechanicus można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostaną Rising Storm 2: Vietnam oraz Filament.

Przez cały miniony tydzień na platformie Epic Games Store można było zdobyć bezpłatne egzemplarze dwóch produkcji – postapokaliptycznego RPG-a Fallout 3 oraz kolekcję nietypowych zręcznościówek Evoland: Legendary Edition. Jeśli do tej pory tego nie zrobiliście, gry te możecie przypisać do swoich kont jeszcze do godziny 17:00 czasu polskiego. Natomiast później, zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, udostępnione zostaną Saturnalia i Warhammer 40,000: Mechanicus.

Saturnalia to detektywistyczny, artystyczny survival horror opracowany przez studio Santa Ragione. W ramach zabawy gracze przenoszą się na włoską wyspę Sardynię. 21 grudnia 1989 roku w jednej z wiosek znajdujących się na niej zaczynają znikać ludzie. Naszym zadaniem jest rozwiązanie tej tajemnicy. Podczas rozgrywki wcielamy się w kolejnych mieszkańców odizolowanej osady (jeśli jeden z nich zginie, przejmujemy kontrolę nad następnym itd.), przemierzamy jej ulice (które są inne z każdym kolejnym podejściem), rozwiązujemy zagadki logiczne oraz zarządzamy ograniczonymi zasobami cennych zapałek. Tytuł jest nieliniowy, a narracja zmienia się w zależności od naszych poczynań.

Co ciekawe, Saturnalia mają oficjalną premierę właśnie dzisiaj. Użytkownicy Epic Games Store będą mogli cieszyć się zatem ze świeżej darmowej gry w momencie jej debiutu. Niestety, tytuł nie ma polskiej wersji językowej.

Saturnalia na platformie Epic Games Store

Natomiast Warhammer 40,000: Mechanicus to stworzona przez Bulkwark Studios taktyczna turówka, której akcja rozgrywa się w mrocznym świecie science fiction znanym z „papierowego” RPG-a oraz figurkowej gry bitewnej od firmy Games Workshop. Obejmujemy kontrolę nad oddziałami Adeptus Mechanicus, wyznawców maszyn znanych z cybernetycznego modyfikowania swoich ciał. Naszym zadaniem jest odkrycie tajemnic, jakie skrywają grobowce na planecie Silva Tenebris. Zabawa polega przede wszystkim na prowadzeniu kolejnych bitew w trybie turowym. Starcia są dość rozbudowane; wymagają właściwego pozycjonowania jednostek na mapach oraz wykorzystywania elementów otoczenia i specyficznych umiejętności naszych podwładnych.

Warhammer 40,000: Mechanicus został ciepło przyjęty przez media branżowe oraz graczy. Na platformie Metacritic pecetowa wersja gry może pochwalić się średnią ocen na poziomie 78/100 (na podstawie 19 recenzji). Tytuł nie ma polskiej wersji językowej.

Warhammer 40,000: Mechanicus na platformie Epic Games Store

Saturnalia i Warhammer 40,000: Mechanicus będzie można odebrać za darmo na platformie Epic Games Store do 3 listopada. Gdy tylko oficjalnie dowiemy się, jaka produkcja (bądź produkcje) zostanie udostępniona jako następna, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej