Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Saturnalia (PC)

Saturnalia PC

Utrzymana w konwencji survival horroru detektywistyczna gra przygodowa z widokiem TPP i elementami roguelite. Saturnalia przenosi nas na Sardynię z 1989 roku, gdzie mamy za zadanie rozwikłać zagadkę tajemniczych wydarzeń.

Przygodowe | TPP | survival horror | roguelike | detektywistyczne | horror | indie | Epic Store exclusive

PC Windows
Okładka Saturnalia (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

wrzesień2021

wrzesień2021

Epic Store

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Saturnalia jest detektywistyczną grą przygodową TPP (widok zza pleców) w konwencji survival horroru. Twórcy postanowili również zapożyczyć elementy charakterystyczne dla podgatunku roguelite. Jest to projekt mediolańskiego studia niezależnego Santa Ragione.

Fabuła

Akcja Saturnalii rozgrywa się 21 grudnia 1989 roku na wyspie Sardynia w odizolowanej wiosce, gdzie został odprawiony tajemniczy, starożytny rytuał, a jej mieszkańcy znikają w niewyjaśniony sposób. Celem bohaterów jest przetrwanie oraz przeprowadzenie śledztwa wyjaśniającego niepokojące wydarzenia.

Mechanika

Gra polega na eksplorowaniu ciasnych ulic włoskiej wioski (której wygląd zmienia się z każdą kolejną rozgrywką), rozwiązywaniu zagadek logicznych i przede wszystkim na przetrwaniu oraz odpowiednim zarządzaniu ograniczonymi zasobami cennych zapałek. Jeśli jedna postać zginie, gracz przejmuje kontrolę nad inną. Gdy zginą wszystkie, przygoda kończy się definitywnie. Gra jest nieliniowa, a rozgrywka zmienia się od strony narracyjnej w zależności od naszych działań.

Kwestie techniczne

Saturnalia wyróżnia się nietypową, dość oryginalną oprawą wizualną. Narastające podczas rozgrywki napięcie budują również niepokojąca ścieżka dźwiękowa oraz wręcz klaustrofobiczne ulice wioski.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0.8 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Saturnalia

12+