Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Assassin's Creed Rebellion (AND)

Assassin's Creed Rebellion

Gra strategiczna z elementami RPG, w której zarządzamy fortecą tytułowych Asasynów i prowadzimy do boju własnoręcznie skomponowaną drużynę zabójców.

Strategiczne | zagraj za darmo | elementy RPG | side-scroll | renesans

Okładka Assassin's Creed Rebellion (AND)

data premiery gry:

21lis2018

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Assassin's Creed Rebellion jest grą strategiczną z elementami RPG, opracowaną przez kanadyjski zespół Behaviour Interactive Studio we współpracy z firmą Ubisoft. Produkcja powstała z myślą o platformach mobilnych (na ich liście pojawia się AND i iOS), a jest dystrybuowana w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Fabuła

Akcja Assassin's Creed Rebellion toczy się w piętnastowiecznej Hiszpanii. Tytułowi Asasyni stają do walki z Inkwizycją – bractwo jest reprezentowane przez ponad czterdzieści postaci; mowa nie tylko o bohaterach znanych z gier (Ezio, Shao Jun, Machiavelli) i filmów (Aguilar), lecz także o dwudziestu zupełnie nowych osobach.

Mechanika

Sednem rozgrywki w Assassin’s Creed Rebellion jest zarządzanie fortecą – zdobywając kolejne poziomy, rozbudowujemy ją o nowe pomieszczenia oraz zaopatrujemy w świeże wyposażenie. Twierdza jest bazą wypadową dla naszych podopiecznych, z której wyruszają oni na kolejne misje w maksymalnie trzyosobowych zespołach.

Zlecenia podzielono na cztery rodzaje – podczas gdy zadania typu Story i Legacy pozwalają zdobyć fragmenty DNA niezbędne do odblokowania kolejnych Asasynów, misje typu Standard gwarantują dostęp do surowców (służących do ulepszania poszczególnych jednostek), natomiast zlecenia z kategorii Loot zapewniają materiały niezbędne do tworzenia coraz potężniejszego ekwipunku w oparciu o rozbudowany system craftingu. Warto pamiętać, że realizacja konkretnego celu wiąże się tutaj z koniecznością posłania do boju bohatera obdarzonego określonymi zdolnościami – wygląd skomponowanej przez nas drużyny zabójców determinuje zatem przebieg rozgrywki.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Assassin’s Creed Rebellion na platformie AND i iOS prezentuje przyzwoity poziom wykonania. Produkcja wyróżnia się na tle pozostałych gier z serii za sprawą oryginalnej, kreskówkowej stylistyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,2 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Gry podobne do Assassin's Creed Rebellion

Wymagania wiekowe Assassin's Creed Rebellion

12+

Wymagania sprzętowe Assassin's Creed Rebellion

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Recenzja gry Assassin’s Creed: Rebellion – mój drogi asasynie
Recenzja gry Assassin’s Creed: Rebellion – mój drogi asasynie

Recenzja 11 grudnia 2018, 16:16

Ten ostatni element okazuje się szczególnie irytujący, ponieważ awans asasyna może nastąpić dopiero po odnalezieniu odpowiednio wielu ogniw podwójnej helisy – do przejścia z pierwszego na drugi poziom niezbędnych jest 25 fragmentów DNA, a wskoczenie na trzeci poziom to już kwestia 45 takich części. W sumie poziomów każdej postaci jest pięć. Wyobraźcie więc sobie, jak wiele czasu trzeba poświęcić na wymaksowanie jednego bohatera bez korzystania z mikropłatności, jeżeli w misjach, w których można zdobyć ten „surowiec” – tzw. misjach dziedzicznych nagrodzeni zostajemy... trzema kawałkami DNA za jednorazowe przejście jednej z nich?

AND
iOS