Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Assassin's Creed Rebellion (AND)

Assassin's Creed Rebellion

Gra strategiczna z elementami RPG, w której zarządzamy fortecą tytułowych Asasynów i prowadzimy do boju własnoręcznie skomponowaną drużynę zabójców.

Strategiczne | zagraj za darmo | elementy RPG | side-scroll | renesans

Assassin's Creed Rebellion jest grą strategiczną z elementami RPG, opracowaną przez kanadyjski zespół Behaviour Interactive Studio we współpracy z firmą Ubisoft. Produkcja powstała z myślą o platformach mobilnych (na ich liście pojawia się AND i iOS), a jest dystrybuowana w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Fabuła

Akcja Assassin's Creed Rebellion toczy się w piętnastowiecznej Hiszpanii. Tytułowi Asasyni stają do walki z Inkwizycją – bractwo jest reprezentowane przez ponad czterdzieści postaci; mowa nie tylko o bohaterach znanych z gier (Ezio, Shao Jun, Machiavelli) i filmów (Aguilar), lecz także o dwudziestu zupełnie nowych osobach.

Mechanika

Sednem rozgrywki w Assassin’s Creed Rebellion jest zarządzanie fortecą – zdobywając kolejne poziomy, rozbudowujemy ją o nowe pomieszczenia oraz zaopatrujemy w świeże wyposażenie. Twierdza jest bazą wypadową dla naszych podopiecznych, z której wyruszają oni na kolejne misje w maksymalnie trzyosobowych zespołach.

Zlecenia podzielono na cztery rodzaje – podczas gdy zadania typu Story i Legacy pozwalają zdobyć fragmenty DNA niezbędne do odblokowania kolejnych Asasynów, misje typu Standard gwarantują dostęp do surowców (służących do ulepszania poszczególnych jednostek), natomiast zlecenia z kategorii Loot zapewniają materiały niezbędne do tworzenia coraz potężniejszego ekwipunku w oparciu o rozbudowany system craftingu. Warto pamiętać, że realizacja konkretnego celu wiąże się tutaj z koniecznością posłania do boju bohatera obdarzonego określonymi zdolnościami – wygląd skomponowanej przez nas drużyny zabójców determinuje zatem przebieg rozgrywki.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Assassin’s Creed Rebellion na platformie AND i iOS prezentuje przyzwoity poziom wykonania. Produkcja wyróżnia się na tle pozostałych gier z serii za sprawą oryginalnej, kreskówkowej stylistyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Oczekiwania czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Gry podobne do Assassin's Creed Rebellion

Wymagania wiekowe Assassin's Creed Rebellion

12+

Wymagania sprzętowe Assassin's Creed Rebellion

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Graliśmy w Assassin’s Creed Rebellion – nadchodzi kieszonkowy zabójca

Przed premierą 17 lipca 2017, 16:15

O Assassin’s Creed Rebellion można mówić długo – to gra z pozoru prosta, ale gdy się wejdzie w nią mocniej, odkrywa spore pokłady głębi. Misje dzielą się na kilka rodzajów, a po zaliczeniu pierwszego z regionów Hiszpanii odblokowujemy następne. Asasyni, zgodnie z tradycją mobilnych gier kolekcjonerskich, występują w postaci zwykłych i rzadkich; mają też zdolności przydatne w bazie – np. umiejętność craftingu, który przyspiesza wykonywanie przedmiotów. Dla każdego, kto testował tego typu mobilne produkcje, nie będzie to nic nowego. Pozostałych śpieszę uspokoić, że gra jest przystępna – całkiem sprawnie wprowadza w kolejne mechanizmy zabawy, lepiej od takich pozycji jak Star Wars: Galaxy of Heroes czy DC Legends.

AND
iOS