Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneMMOANDiOS
Okładka Gods and Glory (AND)

Gods and Glory

Mobilna sieciowa strategia czasu rzeczywistego, stworzona przez zespół Wargaming Group, znany głównie dzięki World of Tanks. Gra dostępna jest w modelu darmowym z mikropłatnościami. W Gods and Glory gracz trafia do fantastycznego świata rozdartego wojną.

Strategiczne | RTS | elementy RPG | 2D | sieciowe | społecznościowe

Okładka Gods and Glory (AND)

producent: Wargaming

wydawca: Wargaming

data premiery gry:

16lis2016

AND iOS

Gods and Glory jest sieciową grą strategiczną czasu rzeczywistego, za której stworzenie odpowiada zespół Wargaming Group. Firma znana jest głównie dzięki World of Tanks, jednak na jej koncie znajdują się inne tytuły, na czele z ciepło przyjętym przez graczy Master of Orion: Conquer the Stars. Omawiana produkcja powstała z myślą o urządzeniach mobilnych i trafiła między innymi na system AND i iOS. Gra dystrybuowana jest w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Mechanika

W Gods and Glory gracz trafia do fantastycznego, rozdartego wojną świata. Schemat rozgrywki oparto na dwóch filarach: rozwoju głównego bohatera i zarządzaniu rosnącym w siłę państwem. Rozwój protagonisty odbywa się poprzez rozbudowę wachlarza jego umiejętności oraz pozyskiwanie nowego ekwipunku — na zdobycie czekają zarówno zróżnicowane rodzaje broni, jak i pancerze oraz specjalne, dające dodatkowe bonusy ulepszenia. Solą zabawy są rozgrywane w czasie rzeczywistym starcia z przeciwnikami, podczas których korzystamy także z mocy specjalnych, oferowanych przez sześć czuwających nad uniwersum bóstw.

W naszej gestii leży również ekspansja i udoskonalanie własnego państwa oraz stopniowe przeobrażanie go w światowe imperium. Z zaprzyjaźnionymi krajami, w których rządy sprawują inni gracze, możemy tworzyć sojusze, a zajmowany przez nas obszar widoczny jest na mapie globalnej. Pozyskiwanie nowych terytoriów odbywa się zarówno na drodze wojennej, jak i pokojowej — w pierwszym przypadku kluczem do sukcesu jest nie tylko stworzenie i odpowiednie wykorzystanie możliwości ofensywnych całego batalionu bohaterów, lecz także zapewnienie stolicy odpowiednich możliwości obronnych, przede wszystkim poprzez stawianie odpierających wrogie ataki budynków. Zadbać musimy również o zaplecze technologiczne — dostęp do surowców otrzymujemy przejmując porozrzucane po świecie kolonie.

Kwestie techniczne

Gods and Glory na platformie AND i iOS rozgrywa się w dwuwymiarowym środowisku, a kreskówkowa oprawa graficzna robi pozytywne wrażenie. Całości dopełnia skomponowana na potrzeby gry muzyka oraz udźwiękowione dialogi i wprowadzający do zabawy samouczek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Gods and Glory

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Gods and Glory

Android

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Apple iOS

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

AND
iOS