Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 października 2018, 14:17

autor: Aquma

Mobilne Assassin’s Creed Rebellion ukaże się w listopadzie

Firma Ubisoft poinformowała, że oficjalna premiera Assassin’s Creed Rebellion – hybrydy strategii i RPG-a autorstwa kanadyjskiego dewelopera Behaviour Interactive Studio – odbędzie się 21 listopada.

W Assassin’s Creed Rebellion zagramy za trochę ponad miesiąc. - Mobilne Assassin’s Creed Rebellion ukaże się w listopadzie - wiadomość - 2018-10-11
W Assassin’s Creed Rebellion zagramy za trochę ponad miesiąc.

ASSASSIN’S CREED REBELLION W SKRÓCIE:

  1. Deweloper: Behaviour Interactive Studio
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: hybryda strategii i gry RPG
  4. Platformy: iOS, Android
  5. Data premiery: 21 listopada 2018 r.

Firma Ubisoft poinformowała za pośrednictwem Twittera, że mobilną grę Assassin’s Creed Rebellion będzie można pobrać na urządzeniach z systemami iOS i Android od 21 listopada bieżącego roku. Użytkownicy mogą dokonywać rejestracji przedpremierowej pod tym adresem. Mowa tu o oficjalnej premierze światowej – w wybranych krajach (nie ma pośród nich Polski) produkcja już od pewnego czasu jest dostępna w ramach tzw. soft launchu.

Assassin’s Creed Rebellon to gra strategiczna z elementami RPG, autorstwa znanego m.in. z Westworld, kanadyjskiego Behaviour Interactive Studio (we współpracy z Ubisoftem). Akcja tej produkcji toczy się w XV-wiecznej Hiszpanii, a rozgrywka polega na zarządzaniu fortecą oraz rozwijaniu i prowadzeniu niewielkich zespołów asasynów, biorących udział w misjach mających na celu eliminowanie templariuszy. W tytule tym znajdziemy postacie znane z wielu innych gier z serii AC (a nawet filmów): m.in. Ezio, Machiavelliego, Shao Jun, Aguilara.

Przypominamy też, że niedawno na rynku zadebiutowała kolejna część głównej serii Assassin’s Creed – osadzone w starożytnej Grecji Odyssey. W swojej recenzji Draug przyznał temu tytułowi notę 7,5/10. Produkcja jest dostępna w polskiej wersji językowej (z napisami) na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach PC (Steam, Uplay). W Japonii tytuł wydano również na Nintendo Switch – wersja ta wymaga jednak streamowania całości rozgrywki z serwerów wydawcy.

  1. Assassin’s Creed – strona oficjalna