Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2018, 15:45

autor: Serek

Cyberpunk 2077 chętniej oglądany od Red Dead Redemption 2

Pomimo tego, że na premierę Cyberpunka 2077 od studia CD Projekt RED przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać, to tytuł wydaje się być szalenie popularny w świecie wirtualnej rozrywki. 48-minutowy gameplay osiągnął większą liczbę wyświetleń od zapisu rozgrywki z Red Dead Redemption 2.

DeLorean już zatankowany. - Cyberpunk 2077 chętniej oglądany od Red Dead Redemption 2 - wiadomość - 2018-09-02
DeLorean już zatankowany.

Pewnie nikogo z Was nie dziwi popularność nowej gry studia CD Projekt RED w Polsce. Powód takiego stanu rzeczy jest oczywisty - produkcja twórców kultowej serii Wiedźmin musi odbijać się szerokim echem nad Wisłą. Okazuje się jednak, że Cyberpunk 2077 jest już produktem istniejącym w świadomości graczy na całym świecie. Świadczą o tym liczby, które - jak przysłowie głosi - nigdy nie kłamią.

48-minutowy zapis rozgrywki z Cyberpunka 2077 jest dostępny na serwisie YouTube od 5 dni i jak do tej pory został obejrzany 8,2 mln razy. To świetny wynik, szczególnie jeżeli porównamy go z rezultatem gry branżowego giganta, jakim niewątpliwie jest Rockstar Games. Gameplay najnowszego dzieła studia - Red Dead Redemption II - obejrzano przez 3 tygodnie „zaledwie” 6,1 mln razy. Porównywane materiały pochodzą z oficjalnych kont produkcji w serwisie YouTube.

Nietrudno jest wskazać powody takich wyników. Red Dead Redemption II od momentu oficjalnej zapowiedzi gry otrzymał kilka zwiastunów - w przeciwieństwie do polskiego tytułu, który prócz teasera z 2013 roku i trailera na E3 pozostawał niewiadomą. Po obejrzeniu prezentacji Cyberpunka 2077 nie sposób odmówić sobie porównań do flagowego tytułu Rockstara - Grand Theft Auto. CDP Red stworzył na potrzeby tytułu duży otwarty świat, różne rodzaje pojazdów i „żyjących” przechodniów - zupełnie jak w GTA V. Naturalnie pod względem mechaniki liczymy, że Cyberpunk 2077 będzie - jak zapowiadają twórcy - grą action RPG, a nie strzelanką z elementami gry fabularnej.

Prawdziwą popularność obu tytułów będzie można zmierzyć dopiero po ich premierach. O ile na Cyberpunka 2077 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, to Red Dead Redemption II debiutuje 26 października. Trzecia część serii (po Red Dead Revolver i Red Dead Redemption) zmierza docelowo na PlayStation 4 oraz Xboksa One.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Cyberpunk 2077
  2. Kompendium wiedzy o grze Cyberpunk 2077