Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2018, 09:45

E3 demo gameplay z Cyberpunka 2077! [Aktualizacja: ukryta wiadomość od CD Projekt RED]

Na oficjalnym kanale studia CD Projekt RED na Twitchu wystartował tajemniczy stream związany z grą Cyberpunk 2077. Początkowo można było na nim zobaczyć tylko ciąg cyfr i liter - ostatecznie okazały się one prowadzić do wyczekiwanej prezentacji rozgrywki z tego RPG.

Aktualizacja #2

Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku pierwszego trailera, również w ostatniej klatce zaprezentowanego wczoraj gameplayu znalazła się ukryta wiadomość od studia CD Projekt RED (via Reddit). Oto, co możecie w niej przeczytać:

Hej!

Przepraszamy, że musieliście tak długo czekać!

Podobało Wam się to, co widzieliście? Bo dla nas fakt, że w końcu mogliśmy pokazać Cyberpunka 2077 jest niezwykle istotny. Prosimy, wpadnijcie na nasze fora, Twittera, Facebooka oraz Discorda i napiszcie, co myślicie. Czy świat gry wygląda tak, jak to sobie wyobrażaliście? Teraz rozumiecie, co mieliśmy na myśli mówiąc o „imersji”, nazywając CP2077 FPP RPG? Jak podoba Wam się nasza wizja „cyberpunka za dnia”? Naprawdę chcemy poznać Waszą opinię.

Poza tym, jesteśmy Wam winni kilka słów wyjaśnienia, dlaczego pokazujemy ten gameplay teraz, jakiś czas po tym, gdy zaprezentowaliśmy go mediom na zamkniętych pokazach na E3 oraz gamescomie.

Za każdym razem, gdy rozmawialiśmy na temat pomysłu pokazania gry szerszej publiczności (a robiliśmy to wielokrotnie), zawsze dochodziliśmy do wniosku, że „nie jesteśmy na 100% pewni, że chcemy to zrobić”. Dlaczego? Ponieważ większość osób myśli, że gdy twórcy pokazują gameplay, to tak będzie wyglądał gotowy produkt. To błędne podejście. Cyberpunk 2077 jest wciąż w fazie produkcji. Mamy mnóstwo pomysłów i mechanik, które są testowane, lecz nie wiemy, czy znajdą się w pełnej wersji. To czyni publikację materiałów w stylu niniejszego ryzykowną – nie chcemy, by gracze mówili później „na poprzednim filmiku ta broń strzelała inaczej” lub „dlaczego interface się zmienił?”. Zmiany nie są niczym dziwnym w procesie twórczym i każdego dnia modyfikujemy mnóstwo rzeczy. Baliśmy się (i to uczucie całkowicie nie zniknęło), że pomyślicie, iż Cyberpunk 2077 będzie wyglądał dokładnie tak, jak na zaprezentowanym gameplayu.

Co przekonało nas do tego, by jednak pokazać fragment rozgrywki z obecnej wersji gry? Dobre wstępne opinie osób, które widziały tytuł na różnych etapach produkcji. To, co nam powiedziały (w sensie, że im się podoba) dało nam motywację, by zaprezentować obecną wersję Cyberpunka 2077 najbardziej zaangażowanej i wnikliwej widowni – Wam.

Zatem... oto jak Cyberpunk 2077 wygląda dzisiaj (lub raczej jak wyglądał, gdy nagrywaliśmy to wideo). Szczerze mamy nadzieję, że Wam się podobało.

Jeszcze raz, dziękujemy za Waszą cierpliwość i wszelkie uwagi, jakie nam przekazujecie.

Wasz CD Projekt RED

Aktualizacja #1

Potwierdziły się informacje na temat ważnego ogłoszenia o godzinie 19:00. Jak się okazuje, firma CD Projekt RED zdecydowała się zaprezentować gameplay z Cyberpunk 2077 – ten sam, z którym mogli zapoznać się dziennikarze na targach E3. Nagranie możecie obejrzeć poniżej.

Oryginalna wiadomość

Na dobre nie opadły jeszcze emocje po kolejnym zamkniętym pokazie Cyberpunka 2077 zorganizowanym na targach gamescom 2018, a gracze z niecierpliwością wyczekujący tego pierwszoosobowego RPG-a akcji znów mogą pochwalić się przyspieszonym tętnem. Wszystko za sprawą tajemniczej transmisji na żywo zatytułowanej DATA TRANSMISSION IN PROGRESS_, która dziś niespodziewanie rozpoczęła się na oficjalnym kanale studia CD Projekt RED na platformie Twitch.

Jeśli po tym wstępie spodziewaliście się, że zaraz po uruchomieniu transmisji ujrzycie fajerwerki w postaci chociażby pierwszej publicznej prezentacji rozgrywki Cyberpunka 2077, to musimy Was nieco rozczarować. Obecnie stream pokazuje jedynie zapętlony i z pozoru bezsensowny ciąg liter i cyfr. Cóż on może oznaczać? Od jakiegoś czasu studio CD Projekt RED organizuje na Twitterze gry ARG (alternate reality game) związane z Cyberpunkiem 2077. Publikują różne screeny będące w istocie zagadkami, a zadaniem internautów jest ich rozwiązanie. Zwycięzcy ostatniej tego typu zabawy otrzymali w mailu gratulacyjnym dziwny złącznik zatytułowany „third.png”. Odkryli oni, że obrazek zawiera ukrytą wiadomość – „Monday”, czyli „Poniedziałek”. Natomiast „third” z nazwy pliku może odnosić się do trzeciego trailera tytułu. Teraz wystarczy spojrzeć na kalendarz i połączyć fakty.

Gracze starają się rozwiązać tajemnicę niespodziewanego streamu studia CD Projekt RED. - E3 demo gameplay z Cyberpunka 2077! [Aktualizacja: ukryta wiadomość od CD Projekt RED] - wiadomość - 2018-08-28
Gracze starają się rozwiązać tajemnicę niespodziewanego streamu studia CD Projekt RED.

Oczywiście na razie nie można niczego powiedzieć na 100%. Rozwiązanie łamigłówki z maila gratulacyjnego może równie dobrze odnosić się na przykład do poniedziałku 3 września (który jest za tydzień), a uruchomiony dziś stream jest żartem i próbą zmylenia tropu. Tak czy inaczej, ponad 40 tysięcy osób ogląda obecnie ciąg przesuwającego się kodu i próbuje go rozgryźć. Podobno coś ważnego ma się wydarzyć o 19:00 czasu polskiego. Jak jednak będzie w istocie? Przekonamy się za niecałe 4 godziny.

Trzeba przyznać, że przedstawiciele studia CD Projekt RED nie kłamali, gdy mówili o „szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej” Cyberpunka 2077. Ostatnie trzy miesiące to prawdziwy wysyp informacji na temat najnowszej produkcji warszawiaków. Z pewnością są to dobre wiadomości dla osób, które obawiały się o ten projekt. Wszystko wskazuje na to, że prace nad nim idą w doskonałym tempie, czego potwierdzeniem jest chociażby fakt, że produkcję można już przejść w całości.

  1. Oficjalna strona gry Cyberpunk 2077
  2. Brud, neony, augmentacje – Cyberpunk 2077 wygląda oszałamiająco
  3. Cyberpunk 2077 – kompendium wiedzy

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej