Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2018, 09:39

autor: Osti

CD Projekt podsumowuje pierwsze półrocze 2018 roku

Mimo iż w pierwszej połowie tego roku Grupa Kapitałowa CD Projekt nie wprowadziła na rynek żadnych premierowych tytułów, jej wyniki finansowe mogą dawać powody do zadowolenia.

CD Projekt opublikował wyniki finansowe za ostatnie półrocze. - CD Projekt podsumowuje pierwsze półrocze 2018 roku - wiadomość - 2018-08-28
CD Projekt opublikował wyniki finansowe za ostatnie półrocze.

W pierwszym półroczu 2018 r. Grupa Kapitałowa CD Projekt wypracowała 168 mln zł przychodu i ponad 52 mln zł zysku netto. Tymi wynikami podzielił się Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD Projekt ds. finansowych. Są one jednoznacznym potwierdzeniem, że gracze dalej z chęcią sięgają po tytuły przygotowane przez firmę.

Zysk netto przypadający akcjonariuszom CD Projekt w drugim kwartale 2018 roku wyniósł 29,5 mln zł i był o 10,9 proc. wyższy od oczekiwań analityków, którzy prognozowali wynik na poziomie 26,6 mln zł. Przychody grupy w drugim kwartale 2018 roku wyniosły 93 mln zł, podczas gdy średnia prognoz analityków wynosiła 92,5 mln zł. Przychody spadły o 40 proc. wobec analogicznego okresu roku poprzedniego.

Pomimo braku premier, ostatnie miesiące były niezwykle intensywnym okresem w rozwoju Grupy. Zaprezentowany został nowy trailer gry Cyberpunk 2077 i przeprowadzono liczne pokazy fragmentów tego tytułu. Nowa produkcja CD Projekt Red jeszcze przed premierą zdobyła ponad 100 nagród, co świadczy o jej bardzo pozytywnym odbiorze przez krytyków i graczy.

W pierwszym półroczu 2018 r. wydatki przeznaczone na stworzenie nowych tytułów wyniosły 51 mln zł. Oprócz Cyberpunka CD Projekt szykuje premierę pełnej wersji Gwinta wraz z Wojnami Krwi – wielogodzinną, samodzielną i jednoosobową kampanią do karcianki.

Wiedźmin 3 nadal sprzedaje się całkiem dobrze. - CD Projekt podsumowuje pierwsze półrocze 2018 roku - wiadomość - 2018-08-28
Wiedźmin 3 nadal sprzedaje się całkiem dobrze.

Największy wpływ na przychody i wynik netto Grupy Kapitałowej CD Projekt miała ciągle wysoka sprzedaż Wiedźmina 3: Dziki Gon wraz z dodatkami oraz sprzedaż w ramach platformy GOG.com i GOG Galaxy.

Jednym z kluczowych wydarzeń w pierwszym półroczu było otwarcie studia CD Projekt RED Wrocław, którego fundament stanowi zespół z nabytego Strange New Things. Nowe studio współpracuje z zespołami w Warszawie i Krakowie nad dalszym rozwojem Cyberpunka. Ponadto w sierpniu powołano do życia nową spółkę w ramach Grupy Kapitałowej CD Projekt – Spokko, która realizuje nieogłoszony jeszcze projekt na urządzenia mobilne.

CD Projekt RED Wrocław pomaga w pracach nad Cyberpunkiem 2077. - CD Projekt podsumowuje pierwsze półrocze 2018 roku - wiadomość - 2018-08-28
CD Projekt RED Wrocław pomaga w pracach nad Cyberpunkiem 2077.

CD Projekt, którego wartość redaktorzy magazynu Forbes oszacowali na prawie 19 miliardów złotych, jest największym producentem gier w Polsce. Ten wynik osiągnięto przede wszystkim dzięki bardzo ciepło przyjętej przez graczy i recenzentów serii gier o Wiedźminie.

Wczoraj studio CD Projekt RED zdecydowało się zaprezentować gameplay z Cyberpunka 2077 – ten sam, z którym dziennikarze mogli zapoznać się na targach E3.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon