Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2018, 20:16

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Powstanie CD Projekt RED Wrocław

Studio CD Projekt RED poinformowało, że wkrótce oficjalnie przejmie ekipę Strange New Things i utworzy nowy oddział CD Projekt RED Wrocław, który pomagać będzie przy Cyberpunku 2077.

CD Projekt RED skupia się na grze Cyberpunk 2077, choć część pracowników pracuje też nad karcianką Gwint. - Powstanie CD Projekt RED Wrocław - wiadomość - 2018-03-20
CD Projekt RED skupia się na grze Cyberpunk 2077, choć część pracowników pracuje też nad karcianką Gwint.

Pracujące obecnie nad wyczekiwanym Cyberpunkiem 2077 i rozwijające grę Gwint: Wiedźmińska gra karciana studio CD Projekt RED wkrótce otworzy trzeci oddział. Obecnie deweloper urzęduje w Warszawie i Krakowie, ale dziś zawarło przedwstępną umowę z niewielkim, zatrudniającym 18 osób wrocławskim zespołem Strange New Things, który za jakiś czas oficjalnie dołączy do rodziny CDPR. W ten sposób powstanie CD Projekt RED Wrocław, którego trzonem mają być obecni pracownicy wspomnianego studia. Na ich czele stanie Paweł Zawodny. Firma zachęca jednak już kolejnych potencjalnych współpracowników do przesyłania CV na adres mailowy [email protected]

„Team, z którym startujemy ma imponujące doświadczenie, ale jestem przekonany, że we Wrocławiu jest jeszcze wiele talentów do odkrycia” – stwierdził Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD Projekt.

W opublikowanym komunikacie poinformowano, że CD Projekt RED Wrocław pracować będzie wraz z pozostałymi oddziałami przy Cyberpunku 2077 i to właściwie wszystko, jeżeli chodzi o konkrety. Warto jednak napisać kilka słów o przejmowanym studiu Strange New Things. Zapewne dla większości z Was jest to anonimowa ekipa, ale w rzeczywistości to zespół doświadczonych deweloperów, którzy pracowali wcześniej m.in. w Techlandzie przy Dying Light, Call of Juarez i Dead Island, Io-Interactive (Hitman z 2016 roku) czy… CD Projekcie RED przy serii Wiedźmin.