Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2018, 19:22

autor: Vergil

Cyberpunk 2077 z szeroko zakrojoną kampanią promocyjną

Firma CD Projekt podzieliła się informacjami zza kulis na temat Cyberpunka 2077 i Gwinta. Pierwsza z wymienionych produkcji ma się doczekać trwającej wiele miesięcy kampanii promocyjnej – przedsięwzięcie będzie droższe niż działania marketingowe poprzedzające premierę Wiedźmina 3. Z kolei na pierwszą kampanię Wiedźmińskiej gry karcianej poczekamy jeszcze długo.

Dzisiaj donosiliśmy już Wam o tym, że w pierwszym kwartale 2018 roku CD Projekt osiągnął nieco gorsze od prognozowanych wyniki finansowe. Na tym jednak się nie kończy, gdyż na konferencji finansowej Adam Kiciński (dyrektor generalny firmy) i Piotr Nielubowicz (dyrektor finansowy) podzielili się interesującymi wiadomościami zza kulis na temat Cyberpunka 2077 oraz Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej (via biznes.pap.pl).

Cyberpunk 2077

Zacznijmy od pierwszej z wymienionych produkcji, nad którą obecnie pracuje nieco ponad trzysta osób. Tytuł doczeka się szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej, która z pewnością potrwa dłużej niż kilka miesięcy. Wszystko przez to, że wprowadzając nas do zupełnie nowego uniwersum, twórcy chcą nam je przedstawić w możliwie najdokładniejszy sposób. Choć aktualnie nie obliczono jeszcze kosztów całego przedsięwzięcia, będzie ono droższe niż kampania promocyjna trzeciego Wiedźmina.

Warto odnotować, że koszty związane z tworzeniem Cyberpunka 2077 nie będą mieć wpływu na wyniki finansowe publikowane w trakcie procesu produkcji, gdyż są traktowane przez firmę jako stałe wydatki. A kiedy miałaby ruszyć owa machina marketingowa? Aktualnie nie wiadomo, choć coraz więcej wskazuje na to, że już podczas tegorocznych targów E3.

Kampania promocyjna Cyberpunka 2077 będzie droższa od tej, której doczekała się trzecia odsłona cyklu Wiedźmin. - Cyberpunk 2077 z szeroko zakrojoną kampanią promocyjną - wiadomość - 2018-05-24
Kampania promocyjna Cyberpunka 2077 będzie droższa od tej, której doczekała się trzecia odsłona cyklu Wiedźmin.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Kiciński i Nielubowicz odnieśli się również do Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej. O szeroko zakrojonych zmianach wprowadzonych w ramach aktualizacji Homecoming autorzy zaczną głośno mówić w trakcie tegorocznych targów E3. Poza tym potwierdzono, że kampania fabularna zatytułowana Wojna Krwi zadebiutuje w czwartym kwartale 2018 roku – należy odnotować, że zdaniem prowadzących konferencję projekt „wyewoluował w wielką grę RPG na kilkadziesiąt godzin”.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy CD Projekt
  2. Oficjalna strona internetowa gry Cyberpunk 2077
  3. Oficjalna strona internetowa gry Gwint

Ostatnia aktualizacja: 2018-05-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach