Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1PS3PSPPSV
Okładka CTR: Crash Team Racing (PS1)
OkładkaCTR: Crash Team Racing (PS1)

CTR: Crash Team Racing

Cyfrowa reedycja czwartej gry o przygodach sympatycznego mutanta Crasha. W odróżnieniu od poprzednich części cyklu, które były trójwymiarowymi platformówkami, tym razem mamy jednak do czynienia ze zwariowanymi wyścigami gokartów.

Wyścigi | samochodowe | gokarty | PSOne Classics

Kolekcja gier
Obserwuj grę

CTR: Crash Team Racing Premiera

19paź1999

PS1

8lis2007

PS3 PSP

28sie2012

PSV

Gry podobne do CTR: Crash Team Racing

Vigilante 8

Driver (1999)

Motor Toon Grand Prix 2

Gra ukazała się pierwotnie w roku 1999 na konsoli PlayStation i dostępna jest wyłącznie w formie cyfrowej, w ramach usługi PSOne Classics.

CTR: Crash Team Racing jest kolejną odsłoną popularnej serii Crash, zapoczątkowanej w 1996 roku przez studio Naughty Dog. W odróżnieniu od poprzednich części cyklu, które były trójwymiarowymi platformówkami, tym razem mamy do czynienia ze zwariowaną grą wyścigową, w której za kierownicami gokartów zasiada cała plejada postaci z uniwersum Crash Bandicoot.

Oto jeden z najlepszych rajdowców we wszechświecie znany jako Nitrous Oxide przybywa na Ziemię, aby rzucić wyzwanie tamtejszym kierowcom. Jeśli nie znajdzie się nikt, kto byłby w stanie pokonać go w wielkim wyścigu, cała planeta zostanie zmieniona w wielki kosmiczny parking, a mieszkańcy w jego posłusznych pracowników. Nie namyślając się długo, rękawicę podejmują dwie ekipy wyścigowe, na czele których stają Crash Bandicoot oraz jego największy rywal Dr Neo Cortex.

Do dyspozycji graczy oddano w sumie 14 postaci, znanych z wcześniejszych gier cyklu, przy czym część z nich dostępna jest od samego początku, zaś pozostałe będziemy musieli odblokować podczas rozgrywki. Zabawa może zaś toczyć się w kilku różnych trybach, z których najważniejszym jest tryb fabularny Adventure. Poza tym przewidziano wyścigi w trybie Time Trial oraz Arcade, a także dwa warianty rozgrywki VS i Battle, przewidziane do wspólnej zabawy dla dwóch osób. Model jazdy w grze jest oczywiście czysto arcade’owy, a urozmaicenie rozgrywki stanowią liczne bonusy i power-upy, zbierane podczas jazdy poprzez rozbijanie oznaczonych pytajnikiem skrzynek. Wśród dostępnych w ten sposób gadżetów wymienić można m.in. rakiety samonaprowadzające, butelki z kwasem, bomby i wybuchowe skrzynie, kulę warpową, manipulator czasem, niewidzialność czy osłonę.

Crash Team Racing odznacza się wysokiej jakości oprawą graficzną, a zarówno same postaci, jak i trasy oraz ich otoczenie wykonano w niezwykle kolorowym, kreskówkowym stylu. Poszczególne etapy są dość zróżnicowane, a podczas kolejnych wyścigów odwiedzamy zarówno słoneczne plaże, jak i pokryte śniegiem góry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 515 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe CTR: Crash Team Racing: Odpowiednia dla każdego wieku.

CTR: Crash Team Racing Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS3
PSP
PSV
PS1