Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3PSVPSPPS1
Okładka CTR: Crash Team Racing (PS3)

CTR: Crash Team Racing

Cyfrowa reedycja czwartej gry o przygodach sympatycznego mutanta Crasha. W odróżnieniu od poprzednich części cyklu, które były trójwymiarowymi platformówkami, tym razem mamy jednak do czynienia ze zwariowanymi wyścigami gokartów.

Wyścigi | samochodowe | gokarty | PSOne Classics

Okładka CTR: Crash Team Racing (PS3)

data premiery gry:

19paź1999

PS1

8lis2007

PS3 PSP

28sie2012

PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra ukazała się pierwotnie w roku 1999 na konsoli PlayStation i dostępna jest wyłącznie w formie cyfrowej, w ramach usługi PSOne Classics.

CTR: Crash Team Racing jest kolejną odsłoną popularnej serii Crash, zapoczątkowanej w 1996 roku przez studio Naughty Dog. W odróżnieniu od poprzednich części cyklu, które były trójwymiarowymi platformówkami, tym razem mamy do czynienia ze zwariowaną grą wyścigową, w której za kierownicami gokartów zasiada cała plejada postaci z uniwersum Crash Bandicoot.

Oto jeden z najlepszych rajdowców we wszechświecie znany jako Nitrous Oxide przybywa na Ziemię, aby rzucić wyzwanie tamtejszym kierowcom. Jeśli nie znajdzie się nikt, kto byłby w stanie pokonać go w wielkim wyścigu, cała planeta zostanie zmieniona w wielki kosmiczny parking, a mieszkańcy w jego posłusznych pracowników. Nie namyślając się długo, rękawicę podejmują dwie ekipy wyścigowe, na czele których stają Crash Bandicoot oraz jego największy rywal Dr Neo Cortex.

Do dyspozycji graczy oddano w sumie 14 postaci, znanych z wcześniejszych gier cyklu, przy czym część z nich dostępna jest od samego początku, zaś pozostałe będziemy musieli odblokować podczas rozgrywki. Zabawa może zaś toczyć się w kilku różnych trybach, z których najważniejszym jest tryb fabularny Adventure. Poza tym przewidziano wyścigi w trybie Time Trial oraz Arcade, a także dwa warianty rozgrywki VS i Battle, przewidziane do wspólnej zabawy dla dwóch osób. Model jazdy w grze jest oczywiście czysto arcade’owy, a urozmaicenie rozgrywki stanowią liczne bonusy i power-upy, zbierane podczas jazdy poprzez rozbijanie oznaczonych pytajnikiem skrzynek. Wśród dostępnych w ten sposób gadżetów wymienić można m.in. rakiety samonaprowadzające, butelki z kwasem, bomby i wybuchowe skrzynie, kulę warpową, manipulator czasem, niewidzialność czy osłonę.

Crash Team Racing odznacza się wysokiej jakości oprawą graficzną, a zarówno same postaci, jak i trasy oraz ich otoczenie wykonano w niezwykle kolorowym, kreskówkowym stylu. Poszczególne etapy są dość zróżnicowane, a podczas kolejnych wyścigów odwiedzamy zarówno słoneczne plaże, jak i pokryte śniegiem góry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 4,9 / 10 na podstawie 492 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe CTR: Crash Team Racing

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe CTR: Crash Team Racing

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Nadjeżdża Crash Team Racing Nitro-Fueled – gameplay i data premiery
Nadjeżdża Crash Team Racing Nitro-Fueled – gameplay i data premiery

wiadomość7 grudnia 2018

Kultowe CTR: Crash Team Racing otrzyma remake w postaci Crash Team Racing Nitro-Fueled. Produkcja, której wydaniem zajmie się Activision, zmierza na PlayStation 4, Xboksa One i Nintendo Switch, a pracuje nad nią studio Beenox.

Remaster Crash Team Racing zostanie zapowiedziany na The Game Awards 2018?
Remaster Crash Team Racing zostanie zapowiedziany na The Game Awards 2018?

wiadomość4 grudnia 2018

W ostatnim czasie pojawiły się nowe pogłoski na temat Crash Team Racing. Wszystko wskazuje na to, że odświeżona wersja wyścigów gokartów z Crashem Bandicootem zostanie zapowiedziana w trakcie gali The Game Awards 2018.

PS3
PSP
PSV
PS1