Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2018, 12:04

autor: Frozen

Nowy Dragon Age zostanie ujawniony jeszcze w tym roku?

BioWare nie zapomina o marce Dragon Age. Już w grudniu (być może na gali The Game Awards) dowiemy się więcej o nowym projekcie związanym z tą serią. Rewelację ogłosił na firmowym blogu Casey Hudson – dyrektor studia.

Czy seria zaliczy wielki powrót? - Nowy Dragon Age zostanie ujawniony jeszcze w tym roku? - wiadomość - 2018-11-30
Czy seria zaliczy wielki powrót?

Casey Hudson we wpisie podsumowującym listopad na oficjalnym blogu BioWare napisał:

Jeśli śledziłeś te blogi, albo mnie i Marka Darraha na Twitterze, to wiesz, że pracujemy też nad tajnym projektem związanym z Dragon Age. Dragon Age to dla nas niesamowicie ważna marka i jesteśmy podekscytowani tym, że możemy kontynuować jej dziedzictwo. Więcej na ten temat w nadchodzącym miesiącu (chociaż nie powiem wam, gdzie tego szukać...)

Najbliższa okazja, podczas której BioWare mógłby zapowiedzieć nowy tytuł, to gala rozdania nagród The Game Awards 2018. Geoff Keighley (prowadzący uroczystość, który jest również jej pomysłodawcą i organizatorem) obiecał, że podczas imprezy zostanie ogłoszonych ponad dziesięć nowych tytułów. Gala odbędzie się 7 grudnia, o godzinie 2:30 czasu polskiego i będzie streamowana w internecie. Na wszelki wypadek warto mieć ją na oku (o ile nie musimy rano wstać do szkoły lub pracy).

Nie wiadomo, czym okaże się tajny projekt BioWare. Może chodzić o czwartą część serii, ale wspomniany przez Hudsona sekret równie dobrze może okazać się remasterem, tytułem MMORPG, grą taktyczną (w 2016 roku Mark Darrah badał zainteresowanie graczy tego typu tytułem), mobilną aplikacją, albo nawet czymś zupełnie niezwiązanym z grami wideo (jak np. seria ręczników z logiem Dragon Age).

Ostatnia gra z serii, pod tytułem Dragon Age: Inkwizycja, ukazała się w 2014 roku i stanowiła trecią część zapoczątkowanej w 2009 roku przez Dragon Age: Początek opowieści. Miejmy nadzieję, że osoby odpowiedzialne za nową część, czymkolwiek by ona nie była, nie powtórzą błędów innej znanej serii od BioWare.