Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2016, 13:02

Taktyczna gra w uniwersum Dragon Age?

Mark Darrah, producent wykonawczy serii Dragon Age, spytał graczy przez Twittera, czy byliby zainteresowani grą taktyczną, osadzoną w uniwersum znanym z trylogii.

Kolejna odsłona cyklu wcale nie musi być RPG-iem. - Taktyczna gra w uniwersum Dragon Age? Producent wykonawczy serii pyta graczy o zdanie - wiadomość - 2016-02-21
Kolejna odsłona cyklu wcale nie musi być RPG-iem.

Seria Dragon Age może w najbliższej przyszłości przestać być ograniczona wyłącznie do gier RPG. Na Twitterze Marka Darraha, producenta wykonawczego cyklu, pojawiło się pytanie o to, czy gracze chcieliby otrzymać produkcję taktyczną, osadzoną w uniwersum znanym z trylogii. I choć trudno to traktować jako oficjalną zapowiedź od BioWare, entuzjastyczny odzew społeczności może skłonić kanadyjskie studio do stworzenia takiego tytułu.

Świat Dragon Age chyba całkiem nieźle pasowałby do gry taktycznej. - Taktyczna gra w uniwersum Dragon Age? Producent wykonawczy serii pyta graczy o zdanie - wiadomość - 2016-02-21
Świat Dragon Age chyba całkiem nieźle pasowałby do gry taktycznej.

Na pytanie Darraha twierdząco odpowiedziała bowiem niemal połowa z prawie 12,5 tysiąca osób, które wzięły udział w ankiecie. Niemal jedna czwarta chciałaby taktycznego Dragon Age wyłącznie na PC, zaś 6% - jedynie na platformach mobilnych oraz przenośnych. 22% graczy jest nastawione do pomysłu negatywnie. Producent wykonawczy cyklu zapowiedział, że gra byłaby czymś na wzór produkcji z serii XCOM czy Fire Emblem, z walką w turach oraz rozbudowaną fabułą, która należałaby do kanonu. Oczywiście przeniesienie znanego i lubianego świata z gatunku RPG do produkcji taktycznej nie byłoby precedensem w historii medium – na podobny krok zdecydowali się chociażby twórcy serii Fallout, wydając Fallout Tactics.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Dragon Age
  2. Recenzja gry Dragon Age: Inkwizycja – najlepsze RPG od czasu Skyrima