Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 listopada 2018, 11:10

autor: AlexB

Blade Runner Black Lotus nowym anime z uniwersum Łowcy androidów

Nadchodzi anime na podstawie kultowego Łowcy androidów. Trzynastoodcinkowy serial będzie nosił tytuł Blade Runner: Black Lotus i powstanie w studiu animacji Sola Digital Arts na zlecenie Alcon Television Group. Prawa do dystrybucji otrzymają stacja Adult Swim oraz platforma streamingowa Crunchyroll.

W ubiegłym roku roboty z uczuciami ponownie zawładnęły wyobraźnią widzów na całym świecie. Wszystko za sprawą filmu Blade Runner 2049 w reżyserii Denisa Villeneuve'a, czyli sequela ekranizacji kultowej powieści Philipa K. Dicka Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?. Produkcja stała się inspiracją dla Alcon Television Group, która połączyła siły ze stacją Adult Swim oraz platformą streamingową Crunchyroll i zleciła stworzenie serialu anime rozgrywającego się w uniwersum Łowcy androidów. Będzie on nosił tytuł Blade Runner - Black Lotus.

Blade Runner 2049 stał się inspiracją dla nadchodzącego serialu anime. - Blade Runner - Black Lotus serialem anime z uniwersum Łowcy androidów - wiadomość - 2018-11-30
Blade Runner 2049 stał się inspiracją dla nadchodzącego serialu anime.

Pierwsza seria anime będzie składała się z trzynastu 30-minutowych odcinków. Powstaną one w studiu Sola Digital Arts. Ich reżyserią zajmą się Shinji Aramaki oraz Kenji Kamiyama, którzy obecnie pracują nad nowym rebootem Ghost in the Shell. Na razie nie wiemy zbyt wiele na temat fabuły Blade Runner - Black Lotus. Podano jedynie, że akcja serialu będzie rozgrywać się w 2032 roku i pojawią się w nim postacie znane już z uniwersum Łowcy androidów.

Prawa do dystrybucji Blade Runner - Black Lotus z angielskim dubbingiem w większości regionów (z wyłączeniem Azji) posiada stacja Adult Swim. Serial będzie można również obejrzeć w Internecie, dzięki platformie Crunchyroll. Niestety, nie wiemy, kiedy odbędzie się jego premiera.

Blade Runner Black Out 2022 to animowany prequel filmu Denisa Villeneuve’a. - Blade Runner - Black Lotus serialem anime z uniwersum Łowcy androidów - wiadomość - 2018-11-30
Blade Runner Black Out 2022 to animowany prequel filmu Denisa Villeneuve’a.

Blade Runner - Black Lotus nie będzie pierwszym romansem Łowcy androidów z anime. W ramach promocji ubiegłorocznego filmu Denisa Villeneuve'a powstały jego trzy krótkometrażowe, animowane prequele, w tym Blade Runner Black Out 2022, którym zajmowali się Shinji Aramaki oraz Shinichiro Watanabe, czyli jeden z producentów nadchodzącego serialu.

Czytając wypowiedzi twórców Blade Runner - Black Lotus przytoczone przez stronę internetową magazynu Variety, można wyczuć ich ogromne podekscytowanie. Podkreślają oni, jak ważny był oryginalny Łowca androidów zarówno dla nich, jak i rozwoju całego cyberpunku. Czy to wszystko przełoży się na jakość nadchodzącego obrazu? Pozostaje trzymać kciuki, by tak się stało.