Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2018, 11:10

autor: Ender

Zapowiedź Borderlands 3 w przyszłym tygodniu?

Niezbyt subtelne twitterowe posty Randy'ego Pitchforda, szefa Gearbox Software, wskazują na to, że studio przygotowuje się do oficjalnej zapowiedzi trzeciej odsłony serii Borderlands. Nastąpi ona najprawdopodobniej podczas gali wręczenia nagród The Game Awards 2018, która odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Randy Pitchford z Gearbox Software wydaje się niezbyt subtelnie sugerować na Twitterze, że już wkrótce powinniśmy spodziewać się oficjalnej zapowiedzi Borderlands 3. W kilku opublikowanych tweetach zauważył, jak ostatnio jego życie obraca się wokół cyfry trzy i jak świat zdaje się próbować z jej pomocą coś mu zasugerować. Dodał także, że czuje się, jakby ponownie nadchodziły targi E3. Możemy podejrzewać więc prawie bez cienia wątpliwości, że twórca przygotowuje się do pierwszej prezentacji gry. Nastąpi ona najprawdopodobniej podczas gali wręczenia nagród The Game Awards 2018, która zaplanowana została na najbliższy czwartek (piątek nad ranem polskiego czasu).

Trudno w to uwierzyć, ale od premiery drugiej odsłony Borderlands minęło już sześć lat. Ostatni raz uniwersum serii mogliśmy odwiedzić w dwóch spin-offach z 2014 roku, a więc w grach Borderlands: The Pre-Sequel! oraz Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series. O tym, że powstaje trzecia część cyklu, wiemy już od jakiegoś czasu. Gearbox Software pokazało nawet wczesne demo technologiczne gry podczas konferencji GDC 2017. Co więcej, w produkcję Borderlands 3 zaangażowane ma być co najmniej dziewięćdziesiąt procent całego personelu studia. Według ostatnich raportów finansowych Take-Two, premiera tytułu powinna nastąpić najwcześniej w drugiej połowie 2019 roku.

Pierwsza część Borderlands zadebiutowała w 2009 roku - Zapowiedź Borderlands 3 w przyszłym tygodniu? - wiadomość - 2018-12-01
Pierwsza część Borderlands zadebiutowała w 2009 roku
  1. Oficjalna strona Gearbox Software
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Borderlands 3

Borderlands 3