Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2016, 09:17

Kolejna odsłona Borderlands następnym projektem Gearbox Software po Battlebornie

Randy Pitchford ze studia Gearbox Software zapowiedział, że po ukończeniu prac nad Battlebornem jego zespół rozpocznie produkcję kolejnej części Borderlands. Poznaliśmy też dyrektora artystycznego oraz scenarzystę nowej odsłony cyklu.

Szczegółów na temat Borderlands 3 zbyt wiele na razie nie ma. Pewne są tylko tony niezbyt wysublimowanego humoru oraz charakterystyczna stylistyka. - Kolejna odsłona Borderlands następnym projektem Gearbox Software po Battlebornie - wiadomość - 2016-04-23
Szczegółów na temat Borderlands 3 zbyt wiele na razie nie ma. Pewne są tylko tony niezbyt wysublimowanego humoru oraz charakterystyczna stylistyka.

Dla studia Gearbox Software marka Borderlands to kura znosząca złote jaja, a powszechnie wiadomo, że takich raczej się nie zarzyna. Nic więc dziwnego, że podczas trwającego w Bostonie festiwalu PAX East dyrektor generalny firmy, Randy Pitchford zapowiedział, że po zakończeniu prac nad Battleborn oraz DLC do tej gry jego zespół zabierze się za kolejną odsłonę swej sztandarowej serii.

„Oczywiście, Borderlands 3 powstanie” - stwierdził Pitchford podczas konferencji - „Choć jeszcze nie wiemy, czy taki właśnie będzie tytuł. Tak naprawdę, moglibyśmy nazwać grę nawet Borderlands 4”. Informacja ta nie jest oczywiście żadną tajemnicą: po raz pierwszy o planach „trójki” usłyszeliśmy na początku ubiegłego roku, jednak nie otrzymaliśmy wówczas żadnych szczegółów. Teraz zaś Pitchford ujawnił, że Scott Kester, dyrektor artystyczny Battleborn, zajmie tę samą pozycję przy kolejnej odsłonie cyklu. Z kolei Mikey Neumann, który fanom serii może być znany jako głos mechanika Scootera, napisze scenariusz. Zapytany o szczegóły fabuły, Neumann stwierdził: „Wszyscy giną paskudną śmiercią” - co raczej było żartem, choć biorąc pod uwagę specyfikę Borderlands, niczego nie można wykluczyć. Zapowiedział też, że możliwe, iż w grze pojawi się syn Scootera, Scooper.

Historia z Tales from the Borderlands oczywiście pozostaje kanoniczna. Kto grał, ten wie, jakie konsekwencje niesie to dla fabuły. - Kolejna odsłona Borderlands następnym projektem Gearbox Software po Battlebornie - wiadomość - 2016-04-23
Historia z Tales from the Borderlands oczywiście pozostaje kanoniczna. Kto grał, ten wie, jakie konsekwencje niesie to dla fabuły.

Studio zapowiedziało też, że prawdopodobnie wiele informacji na temat trzeciej dużej odsłony cyklu będzie można wyciągnąć z rozmaitych easter-eggów w Battlebornie, który ma zadebiutować 3 maja na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. „Już jest ich sporo, jednak wszystkie dotyczą wydanych do tej pory części serii. Ale co, jeśli w DLC zamieścilibyśmy easter-eggi z gry, która dopiero powstanie? Możemy to zrobić” - twierdzą twórcy.

Miejmy nadzieję, że Gearbox Software stworzy nowego złoczyńcę na miarę Przystojnego Jacka. Po trzech grach z jego udziałem można czuć lekkie zmęczenie materiałem. - Kolejna odsłona Borderlands następnym projektem Gearbox Software po Battlebornie - wiadomość - 2016-04-23
Miejmy nadzieję, że Gearbox Software stworzy nowego złoczyńcę na miarę Przystojnego Jacka. Po trzech grach z jego udziałem można czuć lekkie zmęczenie materiałem.

Borderlands 3 – o ile taki właśnie otrzyma tytuł – będzie pierwszą odsłoną serii, tworzoną wyłącznie na konsole ósmej generacji. „Jedynka” zadebiutowała w 2009 roku i zebrała dobre oceny, jednak wydana trzy lata później kontynuacja prześcignęła ją pod niemal każdym względem. Dodatkowo w 2014 roku otrzymaliśmy wyprodukowany przez studio 2K Australia The Pre-Sequel!, będący fabularnym pomostem między pierwszą i drugą częścią, zaś na przełomie lat 2014 i 2015 pojawiła się epizodyczna przygodówka zespołu Telltale Games, Tales from the Borderlands, osadzona w tym samym uniwersum.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Borderlands
  2. Oficjalna strona internetowa studia Gearbox Software