Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2016, 10:33

autor: Adrian Werner

Outlast II na pierwszym zapisie rozgrywki

Do sieci trafił pierwszy, trwający dziesięć minut, zapis rozgrywki z Outlast II, czyli kontynuacji przebojowego horroru studia Red Barrels Games sprzed trzech lat.

Do tej pory studio Red Barrels Games bardzo oszczędnie dzieliło się materiałami z Outlast II, czyli kontynuacji przebojowego horroru z 2013 roku, który sprzedał się w ponad 3,5 milionach egzemplarzy. Informacje o pracach nad drugą częścią pojawiły się jeszcze w 2014 r., ale dopiero kilka miesięcy temu udostępniono pierwszy i niewiele mówiący screenshot. Teraz twórcy wreszcie uznali, że najwyższy pokazać, jak gra prezentuje się w akcji, czego dokonali udostępniając serwisowi Gamespot łącznie około dziesięciu minut zapisu rozgrywki.

Przypomnijmy, że Outlast II zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na końcówkę tego roku. Może jednak ulec opóźnieniu. Sukces pierwszej części sprawił bowiem, że autorzy są w komfortowej sytuacji finansowej. Dlatego mogą w spokoju pracować nad projektem i otwarcie przyznają, że wypuszczą go dopiero wtedy, gdy będą z niego w pełni zadowoleni.

W Outlast II gracz wcieli się w jednego z dwójki dziennikarzy, którzy trafią w ponure wiejskie rejony południowozachodnich Stanów Zjednoczonych. Nasza postać wyposażona będzie w kamerę video i ponownie będziemy przetrząsać lokacje w poszukiwaniu baterii, gdyż gdy w gadżecie zabraknie energii nawigacja po najbardziej skąpanych w ciemnościach miejscach okaże się niemalże niemożliwa.

Ponownie zajmiemy się głównie unikaniem wrogów, gdyż bohater tradycyjnie nie będzie posiadał uzbrojenia, ani żadnych sensownych umiejętności walki wręcz. Gdy podejście skradankowe zawiedzie gracz zmuszony zostanie do ratowania się ucieczką, w czym pomoże ulepszona wersja znanego z pierwowzoru systemu omijania przeszkód.

Pierwsza część osadzona była na terenie zakładu psychiatrycznego, więc podczas przygody zwiedzaliśmy głównie małe pomieszczenia i ciasne korytarze. Takie lokacje pojawią się również w Outlast II, ale towarzyszyć im będą także liczne sekcje na otwartych przestrzeniach.

  1. Red Barrels Games – oficjalna strona studia

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-23

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Outlast 2

Outlast 2