Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2014, 09:03

Outlast 2 - powstaje kontynuacja horroru studia Red Barrels

Studio Red Barrels potwierdziło, że pracuje nad grą Outlast 2, czyli kontynuacją udanego survival-horroru z zeszłego roku. Druga część zachowa podstawowe mechanizmy rozgrywki, ale zaoferuje za to nowych bohaterów i miejsce akcji.

Screen z pierwszej części Outlast. - Outlast 2 - powstaje kontynuacja horroru studia Red Barrels - wiadomość - 2014-10-24
Screen z pierwszej części Outlast.

Wydany w zeszłym roku survival horror Outlast odniósł spory sukces i jego sprzedaż przekroczyła już pułap dwóch milionów egzemplarzy. Twórcy, czyli ludzie z firmy Red Barrels, postanowili kuć żelazo póki gorące i szybko wypuścili prequel w postaci DLC zatytułowanego Outlast: Whistleblower. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że na tym zakończy się historia tej marki. Dlatego nie zostaliśmy zaskoczeni, gdy współzałożyciel studia Philippe Morin oficjalnie potwierdził, że zespół pracuje już nad pełnowymiarową kontynuacją. Niestety, na razie twórcy nie są jeszcze w stanie podać konkretnej daty premiery. Deweloper liczy obecnie jedynie dwunastu pracowników, więc opracowanie nowej gry musi zająć sporo czasu.

Outlast 2 zachowa podstawowe mechanizmy rozgrywki pierwowzoru. Ponownie wydarzenia obserwować będziemy z perspektywy pierwszej osoby, a kierowana przez nas postać nie zostanie wyposażona w żadne umiejętności bojowe. Przeżycie wymagać będzie przede wszystkim unikania wykrycia przez przeciwników. Takie skradankowe podejście nie zawsze jednak okaże się skuteczne i często trzeba będzie ratować się ucieczką, w czym pomoże system parkouru.

Outlast: Whistleblower - Outlast 2 - powstaje kontynuacja horroru studia Red Barrels - wiadomość - 2014-10-24
Outlast: Whistleblower

Zmianie ulegnie za to otoczka fabularna. Nie powrócimy więc do opanowanego przez zdeformowanych psychopatów tajemniczego przytułku dla obłąkanych zlokalizowanego w górach amerykańskiego stanu Colorado. Zamiast tego akcja osadzona zostanie w nowej lokacji, a scenariusz opowie o losach nowych bohaterów. Niestety, również tutaj zabrakło jakichkolwiek konkretów.

Nie znamy także planowanych platform docelowych. Pierwsza część zadebiutowała jednak na pecetach, a potem doczekała się konwersji na PlayStation 4 oraz Xbox One i spodziewamy się, że użytkownicy tych sprzętów otrzymają również Outlast 2. Kwestią otwartą jest jedynie czy produkcja zadebiutuje na komputerach i konsolach jednocześnie.

  1. Outlast – strona oficjalna gry
  2. Recenzja gry Outlast - najstraszniejszy survival horror ostatnich lat
  3. Recenzja dodatku Whistleblower do gry Outlast - krwawy horror gore dla odpornych