Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2018, 12:49

Blizzard ujawni kolejne projekty ze świata Diablo w przyszłym roku

Na forum Battle.net firma Blizzard zakomunikowała swoim fanom, że w przeciągu nadchodzącego roku mogą się spodziewać zapowiedzi paru projektów powiązanych z marką Diablo.

Kiedyś ta informacja byłaby powodem do świętowania, teraz – po katastrofie, jaką okazał się zeszłomiesięczny BlizzCon – witana jest przez fanów bez cienia entuzjazmu. Blizzard zapowiedział na swoim forum, że w 2019 roku zaprezentuje niektóre z kilku projektów ze świata Diablo, nad którymi pracuje obecnie studio. Niestety nie wiemy, czy chodzi tutaj o pełnoprawną część czwartą (ta została podobno wycofana z BlizzConu zaledwie parę tygodni przed konwentem), czy może poboczne odsłony w stylu nieszczęsnego Diablo Immortal.

  1. Diablo Immortal, czyli jak stracić fanów i zrazić do siebie graczy. Wizerunkowy koszmar Blizzarda
W przyszłym roku minie siedem lat, odkąd Diablo III trafiło na sklepowe półki. Blizzard uznał, że to najwyższy czas na ujawnienie kolejnych projektów z tego uniwersum. - Blizzard ujawni kolejne projekty ze świata Diablo w przyszłym roku - wiadomość - 2018-12-02
W przyszłym roku minie siedem lat, odkąd Diablo III trafiło na sklepowe półki. Blizzard uznał, że to najwyższy czas na ujawnienie kolejnych projektów z tego uniwersum.

„Wciąż czytamy Wasz odzew i prowadzimy wewnętrzne dyskusje. Mamy wiele planów dla licznych projektów związanych z Diablo, które będziemy ujawniać w trakcie nadchodzącego roku. Chętnie podzielilibyśmy się informacjami na temat wszystkich naszych przedsięwzięć, ale część z nich będzie musiała poczekać, ponieważ zamiast Wam o nich mówić, wolimy je pokazać. Zajmie to trochę czasu, ponieważ dążymy do spełnienia Waszych oczekiwań, ale teraz, bardziej niż kiedykolwiek, jesteśmy zdeterminowani, by dostarczyć Wam doświadczenia z Diablo, z jakich społeczność będzie mogła być dumna.” - Nevalistis, menadżer społeczności na forum Battle.net.

Wpis ten potwierdza to, co wiedzieliśmy już od pewnego czasu – jedyną nową informacją jest zapowiedź ujawnienia kilku projektów ze świata Diablo w przeciągu nadchodzącego roku. Post Nevalistisa spotkał się w związku z tym z szeregiem krytycznych komentarzy. Według niektórych użytkowników forum, Blizzard po tygodniach milczenia postanowił wreszcie skontaktować się ze swoimi fanami, używając przykładnej „korpomowy” - to znaczy zapewniając o „słuchaniu odzewu”, „wewnętrznych dyskusjach” oraz „spełnianiu oczekiwań społeczności”. Wielu miłośnikom studia taka odpowiedź po wizerunkowym koszmarze, jaki przeżywa ostatnimi czasy firma, zwyczajnie nie wystarcza.

Blizzard cały czas pracuje nad Diablo Immortal, ale żaden z wiernych fanów marki nie odczuwa na myśl o tym projekcie jakiejś szalonej ekscytacji. - Blizzard ujawni kolejne projekty ze świata Diablo w przyszłym roku - wiadomość - 2018-12-02
Blizzard cały czas pracuje nad Diablo Immortal, ale żaden z wiernych fanów marki nie odczuwa na myśl o tym projekcie jakiejś szalonej ekscytacji.
Blizzard ujawni kolejne projekty ze świata Diablo w przyszłym roku - ilustracja #3

Jakie będzie czwarte Diablo? Na razie możemy tylko spekulować, jednak jeśli wierzyć doniesieniom, jakie opublikował serwis Kotaku, produkcja przechodzi przez naprawdę burzliwy proces produkcji. Początkowo miała być nawet nie klasycznym hack’n’slashem, przedstawionym w rzucie izometrycznym, a raczej grą akcji w stylu Dark Souls. Ostatecznie projekt ten porzucono i zajęto się bardziej tradycyjną kontynuacją z wzmocnionymi elementami MMO. Według niepotwierdzonych pogłosek Diablo IV ma porzucić kolorową stylistykę trzeciej części na rzecz mrocznej i brutalnej oprawy, inspirowanej kultową drugą odsłoną. Jednocześnie źródła Kotaku zastrzegły, że do premiery „czwórki” poczekamy co najmniej do 2020 roku.

Przypomnijmy, że na razie jedyną nową grą ze świata Diablo jest Diablo Immortal – mobilna odsłona cyklu, tworzona we współpracy z chińskim zespołem NetEase, specjalizującym się w darmowych produkcjach z monetyzacją opartą na mikrotransakcjach. Tytuł został zapowiedziany na koniec ceremonii otwarcia tegorocznego BlizzConu i cóż – powiedzieć, że spotkał się z chłodnym przyjęciem, to nie powiedzieć nic. Na tę chwilę zwiastun gry zebrał w serwisie YouTube ponad ćwierć miliona „łapek” w dół, w porównaniu do zaledwie 18 tysięcy pozytywnych reakcji, i rozjuszył społeczność miłośników serii. Mamy szczerą nadzieję, że po zapowiedziach kolejnych projektów ze świata Diablo nikt nie będzie chciał zapytać, czy to aby nie spóźniony dowcip na prima aprilis.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Blizzard
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Diablo IV

Diablo IV