Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2018, 10:14

autor: Entelarmer

Zapowiedź Diablo 4 wycofana z BlizzConu 2018? Kłopoty z produkcją gry

Serwis Kotaku otrzymał informacje o możliwym wycofaniu ogłoszenia Diablo IV z programu tegorocznej edycji imprezy BlizzCon. Ponadto źródła zdają się sugerować, że produkcja czwartego Diablo nie przebiega najlepiej.

Diablo IV niewątpliwie (?) powstaje, ale nie zobaczymy go w najbliższym czasie. - Zapowiedź Diablo 4 wycofana z BlizzConu 2018? Kłopoty z produkcją gry - wiadomość - 2018-11-06
Diablo IV niewątpliwie (?) powstaje, ale nie zobaczymy go w najbliższym czasie.

Ostatnia edycja BlizzConu nie zapisze się w historii złotymi zgłoskami. Zapowiedź mobilnego Diablo Immortal zdecydowanie rozminęła się z oczekiwaniami fanów, którzy liczyli na pełnoprawną kontynuację. Czy jednak mogliśmy otrzymać coś więcej? Tak zasugerował serwis Kotaku, który uzyskał informację o nagraniu przez Blizzard ogłoszenia zapowiadającego Diablo IV. Jak podały źródła strony, współzałożyciel firmy Allen Adham miał wypowiedzieć się na temat nowej części cyklu, ale bez prezentacji samej gry. Według pierwotnych doniesień materiał miał zostać zaprezentowany pod koniec ostatniego BlizzConu, ale zrezygnowano z tego w ostatnich tygodniach.

Jeśli wziąć te informacje za dobrą monetę, można by wywnioskować, że twórcy planowali zatrzeć złe wrażenie, jakie mogło wywrzeć na fanach pokazanie mobilnego Diablo Immortal. Nie jest to jednak pewne. Niedługo po opublikowaniu artykułu przez Kotaku, Blizzard skontaktował się redakcją serwisu. Jakkolwiek potwierdzono istnienie materiału oraz ponownie wspomniano o kilku projektach z Diablo w tytule, firma zapewniła, że nie wycofała żadnych zapowiedzi z programu BlizzConu 2018. Tak więc nawet jeśli Blizzard rzeczywiście rozważał pokazanie nagrania w trakcie imprezy, to plany te nie wyszły poza sferę dyskusji.

Na ujawnienie kolejnych Diablo przyjdzie nam jeszcze poczekać. - Zapowiedź Diablo 4 wycofana z BlizzConu 2018? Kłopoty z produkcją gry - wiadomość - 2018-11-06
Na ujawnienie kolejnych Diablo przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Samo istnienie innych projektów z serii Diablo poza mobilną odsłoną nie jest żadną tajemnicą. Jeszcze przed BlizzConem zasugerowano, że czwarta część cyklu powstaje od pewnego czasu, aczkolwiek zastrzeżono, by nie spodziewać się jej na tegorocznej edycji wydarzenia. Dlaczego więc nie zdecydowano się jeszcze na ostateczne potwierdzenie? Jeśli wierzyć źródłom Kotaku, wynika to z kłopotów przy produkcji. W ciągu ostatnich czterech lat zespół odpowiedzialny za grę drastycznie zmieniał jej formułę i wciąż nie ma pewności, czy projekt ukaże się w obecnym kształcie. Dlatego twórcy na razie wolą wstrzymać się z jakimikolwiek ogłoszeniami. A szkoda, bo nawet samo pojawienie się „Diablo IV” w oficjalnym oświadczeniu mogłoby uspokoić niepocieszonych fanów. Miejmy nadzieję, że twórcy uporają się z problemami i czwórka nie skończy obok Starcraft: Ghost oraz Project Titan jako kolejny niedoszły tytuł Blizzarda.