Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2GCNXBOX
Okładka StarCraft: Ghost (PS2)

StarCraft: Ghost

StarCraft: Ghost to rozbudowana gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (widok TPP).

Akcji | TPP | science fiction

Okładka StarCraft: Ghost (PS2)

data premiery gry:

anulowana

PS2 XBOX GCN
Kolekcja gier
Obserwuj grę

StarCraft: Ghost to rozbudowana gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (widok TPP). Jak sama nazwa wskazuje, warstwa fabularna opisywanej produkcji osadzona jest w świecie targanym wojną pomiędzy rasami Terran, Zergów i Protossów, który w 1998 roku został wykreowany dla potrzeb bestsellerowej serii strategii czasu rzeczywistego na PC (oryginalny StarCraft plus pełnoprawny dodatek o podtytule Brood War).

Gracze wcielają się w postać Novy - najznakomitszej przedstawicielki elitarnego oddziału armii Terran, tj. Ghostów, który to specjalizuje się w wykonywaniu skomplikowanych operacji dywersyjno-sabotażowych. Dzięki wieloletniemu szkoleniu, prowadzona heroina nie tylko umie kierować szeregiem rozmaitych pojazdów czy posługiwać się szeroką gammą futurystycznej broni palnej, ale również sprawnie wykorzystuje na polu walki możliwości psychologicznie (m.in. Cloaking, czyli maskowanie; Lockdown - tymczasowe unieruchomienie wrogich maszyn). Dużą rolę w grze odgrywa także kostium Novy, nazwany Hostile Environment Suit (HES). Na bieżąco pokazuje on wskaźniki witalne bohaterki czy ilość posiadanej amunicji, a także pozwala jej na znaczne przyspieszenie poruszania się i wykonywania wybranych czynności (swego rodzaju „stim-pack”).

Do przejścia oddano szereg zróżnicowanych misji, rozgrywających się w lokacjach znanych z oryginalnego RTS-a (bazy Terran, Protossów, tereny otwarte, etc.), chociaż nie tylko. Istotną część rozgrywki stanowią sekcje skradankowe, kiedy to niepostrzeżenie musimy działać na obszarze kontrolowanym przez siły wroga, aczkolwiek autorzy postarali się również o przygotowanie poziomów odwzorowujących wielkie ofensywy (duży dynamizm, konieczność szybkiego reagowania na zaistniałą sytuację).

Bardzo dobrze prezentuje się warstwa audio-wizualna gry. W StarCraft: Ghost zastosowano trójwymiarowy silnik graficzny, pozwalający na generowanie doskonałych modeli postaci, świetnie wyglądających lokacji, jak również dopracowanych efektów wystrzałów czy wybuchów. Animacja utrzymuje stały, płynny poziom (standardowo najlepiej spisuje się wersja gry na konsolę Xbox). W tle słychać zaś klimatycznie utwory, których rodzaj zmienia się wraz z wydarzeniami, jakie obserwujemy na ekranie telewizora.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 274 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe StarCraft: Ghost

12+

StarCraft: Ghost - przed premierą
StarCraft: Ghost - przed premierą

Przed premierą 27 czerwca 2005, 11:19

Najważniejszą chyba nowością SC:G zaprezentowaną światu w czasie Electronic Entertainment Expo 2005 jest tryb multiplayer. Wszyscy wiemy, jak istotny jest to aspekt wszystkich produkcji Blizzarda i że tak naprawdę to jest czynnik, który zadecydował o ich niezaprzeczalnej ponadczasowości. Wiele wskazuje na to, że i tym razem tryb wieloosobowy stanie się główną zaletą gry. Potyczki toczyć będzie mogło na PS2 i X-Boxie do 8 graczy jednocześnie. Dostępne tryby zabawy obejmować będą „podkręcone” Deatchmatche (nie jest do końca jasne, co oznacza to sformułowanie z materiałów prasowych – wiadomo tylko, że będą bardziej nastawione na taktykę, niż w większości TPP/FPS-ów), Team Deatchmatche, Capture The Flagi i King Of The Hille. Nowością natomiast będzie tryb Capture The Base. Sytuacja będzie w nim następująca – na przeciwległych końcach mapy znajdować się będą bazy dwóch rywalizujących ze sobą drużyn, a pośrodku – unosząca się w powietrzu fabryka (terrańskie latające budynki, anyone?). Warunkiem zwycięstwa będzie przejęcie kontroli nad fabryką (tj. dolecenie do niej Grizzlym, odnalezienie centrum sterowania i skierowanie jej do własnej bazy) oraz przetrzymanie jej u siebie przez odpowiednią ilość czasu. Jeśli dołożyć do tego całą różnorodność płynącą z dostępności pojazdów oraz generalnie taktycznego charakteru gry, może szykować się niezła jatka.

PS2
XBOX
GCN