Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2020, 09:17

autor: Aquma

Zobacz gameplay ze StarCraft: Ghost – skasowanej gry Blizzarda

Na platformie YouTube pojawił się gameplay ze StarCraft: Ghost – skasowanej przygodowej gry akcji, która była osadzona w uniwersum popularnego RTS-a. Produkcja zmierzała na PlayStation 2, Xboksa i GameCube.

Oto jak wyglądał StarCraft: Ghost. - Zobacz gameplay ze StarCraft: Ghost – skasowanej gry Blizzarda - wiadomość - 2020-02-17
Oto jak wyglądał StarCraft: Ghost.

W SKRÓCIE:

  1. w sieci pojawił się gameplay z nieukończonej wersji StarCraft: Ghost;
  2. trwa 7 minut i widzimy na nim podstawowe mechaniki rozgrywki.

W sieci pojawił się materiał ze StarCraft: Ghost – osadzonej w uniwersum popularnego RTS-a, nigdy nieukończonej gry akcji, za którą odpowiadało studio Blizzard Entertainment. Materiał trwa aż siedem minut i pozwala zapoznać się z podstawowymi zasadami rządzącymi rozgrywką. Znajdziecie go poniżej.

Choć widać, że pewne rzeczy wymagały dalszej pracy (np. celowanie czy AI przeciwników), to podstawy wyglądają całkiem solidnie. Mamy tu skradanie, strzelanie i rozmowy, które przypominają nieco Metal Gear Solid (głównie przez sposób ukazania). Nieźle wypada także oprawa graficzna – dzisiaj nie zrobi na nikim wrażenia, ale mamy do czynienia z tytułem, który powstawał z myślą o PlayStation 2, Nintendo GameCube i pierwszym Xboksie.

Czy StarCraft: Ghost miałoby do zaoferowania coś unikatowego, poza lubianym przez fanów uniwersum? Trudno powiedzieć. Warto przypomnieć, że choć bohaterka tej produkcji – Nova – nie doczekała się nigdy własnej gry, to StarCraft 2 otrzymał pakiet DLC poświęcony tej postaci, zatytułowany Nova Covert Ops.

  1. Blizzard Entertainment - strona oficjalna