Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2014, 12:22

autor: Góral

StarCraft: Ghost - Blizzard chciałby wrócić do anulowanego projektu

Alex Mayberry, główny producent gry Diablo III, wypowiedział się na temat StarCraft: Ghost - spin-offa serii StarCraft, będącego grą akcji TPP. Według niego firma chciałaby wrócić do prac nad tą produkcją, jednak oprócz dobrych chęci nie ma żadnych konkretnych planów związanych z tym tytułem.

W kwietniu 2013 roku informowaliśmy o wypowiedzi starszego projektanta studia Blizzard Entertainment, Matthew Burgera, który w rozmowie z przedstawicielem Official PlayStation Magazine stwierdził, że zapowiedziana jeszcze w 2002 roku gra akcji StarCraft: Ghost być może kiedyś się ukaże. Od tamtego czasu minął prawie rok, ale nic się nie ruszyło w tym temacie, aż do wczoraj, kiedy to w serwisie VideoGamer ukazał się fragment rozmowy z Alexem Mayberrym – głównym producentem Diablo III. Redaktor witryny zapytał go, czy istnieje jakaś szansa na powrót Ghost, na co deweloper odpowiedział, że Blizzard chciałby to zrobić. Niestety nie oznacza to, że trwają pracę nad spin-offem popularnej serii gier strategicznych. Ciężko stwierdzić, czy firma w ogóle kiedykolwiek powróci do tego projektu.

Bohaterką gry StarCraft: Ghost miała być Nova. - StarCraft: Ghost - Blizzard chciałby wrócić do anulowanego projektu - wiadomość - 2014-03-25
Bohaterką gry StarCraft: Ghost miała być Nova.

„Nie wiem, czy kiedykolwiek to zrobimy, ale chcielibyśmy to zrobić (…) Pierwotnie planowaliśmy stworzyć grę na GameCube’a, PlayStation 2 i Xboksa. Blizzard było gotowe na konsolowy projekt, ale konsole nie były na niego gotowe. Po prostu nie mogliśmy uzyskać na tych urządzeniach tego, czego chcieliśmy” – powiedział Mayberry.

Twórca zapytany, czy PlayStation 4 i Xbox One podołałyby temu zadaniu stwierdził, że:

„Nie wiem. Być może pewnego dnia znowu się za to weźmiemy, ale na pewno prędko to nie nastąpi. Myślę jednak, że pomysł wciąż żyje w pomieszczeniach firmy Blizzard.”

Krótko pisząc, możemy mieć nadzieję na wskrzeszenie StarCraft: Ghost, ale nic poza tym.

StarCraft: Ghost planowane było jako spin-off serii gier strategicznych StarCraft. W produkcji mieliśmy przejąć kontrolę nad Novą - członkinią elitarnego oddziału Ghosts, należącego do armii Terran. Akcja produkcji miała być obserwowana z perspektywy TPP, a bohaterka posługiwałaby się nie tylko bronią palną, lecz również pojazdami. Tytuł, planowany na konsole PlayStation 2, Xbox oraz GameCube, został anulowany w 2006 roku. W późniejszych latach temat powracał co jakiś czas, jednak do dziś nic konkretnego z tego nie wyszło.