Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2014, 12:17

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Arma III, Rollercoaster Tycoon 4, Free to Play) 25/3/14

Dziś piszemy m.in. o popularności filmu dokumentalnego Free to Play, konsolowych wersjach Arma III, pecetowej edycji gry Rollercoaster Tycoon 4, a także o frekwencji na imprezie Game Developers Conference 2014. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Galactic Civilizations II

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Galactic Civilizations II w wersji Ultimate Edition. Dzieło studia Robot Entertainment można aktualnie nabyć 75% taniej. Obraz kosztuje obecnie 1,74 euro (ok. 7 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Arma III

Joris-Jan van t’Land ze studia Bohemia Interactive powiedział serwisowi Eurogamer, że deweloper wyklucza możliwość stworzenia konsolowych wersji gry Arma III. Strzelanina od początku była projektowana z myślą o PC i w przypadku jakiegokolwiek portu trzeba by kompletnie przemodelować sterowanie. Wiązałoby się to z jego uproszczeniem, co gryzie się z założeniami tej produkcji.

Arma III na konsolach? Nie ma szans... - Wieści ze świata (Arma III, Rollercoaster Tycoon 4, Free to Play) 25/3/14 - wiadomość - 2014-03-25
Arma III na konsolach? Nie ma szans...

Rollercoaster Tycoon 4

Anthony Chien z firmy Atari powiedział serwisowi Digital Spy, że gra Rollercoaster Tycoon 4 ukaże się także na PC i będzie „kompletnie inna” od zapowiedzianej ostatnio wersji na urządzenia mobilne z systemem iOS. Szczegółów nie mógł jeszcze zdradzić, ale zapewne chodzi przede wszystkim o bardziej rozbudowany interfejs i rozgrywkę, jakiej oczekują fani serii. Być może inny będzie model finansowy (na urządzeniach przenośnych jest to free to play). Starszy dyrektor ds. marketingu wyznał także, że najpierw ukaże się edycja mobilna, a dopiero później komputerowa.

Secrets and Treasure

Firma Microsoft zarejestrowała w Amerykańskim Urzędzie Patentowym znak towarowy Secrets and Treasure. Udostępniono również logo widoczne pod tym adresem. Tym razem w opisie znaku towarowego nie pojawia się wzmianka o grach wideo, więc może chodzić o coś zupełnie innego.

Free to Play

Firma Valve ogłosiła, że w niecały tydzień od premiery filmu dokumentalnego Free to Play zobaczono go ponad 5,5 miliona razy. Obraz można obejrzeć zupełnie za darmo m.in. na Steamie lub na YouTube (poniżej). Opowiada on o trzech graczach przygotowujących się do oficjalnego turnieju w grze Dota 2. Możemy przyjrzeć się bliżej także ich życiu i rodzinie. Więcej informacji na temat Free to Play znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

Game Developers Conference

Zakończona w ubiegłym tygodniu impreza Game Developers Conference 2014 może pochwalić się rekordową frekwencją na poziomie ponad 24 tysięcy odwiedzających. Organizator UBM Tech Game Network podał również, że kolejna edycja Game Developers Conference (GDC) odbędzie się w dniach 2-6 marca 2015 roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. 7th Legion
 2. WAR, Inc.
 3. Dead Man’s Draw
 4. Breach & Clear
 5. Viking Ghost
 6. Batman: Arkham Origins Blackgate – The Deluxe Edition
 7. Tom Clancy’s The Division

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Archlord II – trailer
 2. Bear Simulator – zwiastun wersji alfa
 3. Castlevania: Lords of Shadow 2 – Revelations – trailer
 4. CloudBuilt – zwiastun na premierę
 5. Gabriel Knight: Sins of the Fathers – trailer
 6. World of Tanks – pamiętniki twórców – grafika (PL)
 7. Final Fantasy X-2 HD – an epic tale – trailer
 8. The Amazing Spider-Man 2 – gameplay
 9. Star Wars: The Old Republic – Galactic Strongholds – trailer
 10. Armored Warfare – trailer
 11. Skyforge – trailer
 12. Moebius: Empire Rising – trailer
 13. Dead Rising 3 – zwiastun na premierę DLC The Last Agent
 14. Dark Souls II – Argus z Astory #4 (PL)
 15. EA Sports UFC – Feel the Fight trailer
 16. Ether One – zwiastun na premierę
 17. Galactic Princess – trailer
 18. MLB 14: The Show – zwiastun na premierę
 19. Kingdom Under Fire II – gameplay #4
 20. inFamous: Second Son – dziennik dewelopera #6 - muzyka